pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Leki po Dyplomie Pediatria 2019
Tytuł książki:

Leki po Dyplomie Pediatria 2019

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 656 s.
Wymiar: 195x125 mm
EAN: 9788395347276
ISBN: 978-83-9534-727-6
Data: 2019-07-18
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Książka Leki po Dyplomie - Pediatria przeznaczona jest dla lekarzy pediatrów, jak również dla lekarzy innych specjalizacji.

informacje o lekach niezbędne w pracy
W rozdziale Preparaty zamieszczono informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę, umieszczono tu także informacje o szczepionkach stosowanych u dzieci oraz o lekach stosowanych w lecznictwie zamkniętym. W książce znajdą Państwo także informacje o wybranych lekach dostępnych bez recepty, suplementach diety, wyrobach medycznych i kosmetykach, które mogą być stosowane u dzieci, promowanych przez firmy farmaceutyczne. W krótkim opisie leku zawarto syntetycznie podane działanie leku, wskazania, przeciwwskazania do stosowania wraz z ostrzeżeniami, działania niepożądane oraz dawkowanie - tworząc podręczny przewodnik dla lekarza. Przy nazwie handlowej podano również inne potrzebne informacje o danym leku, z których szczególnie przydatną dla lekarzy są nazwy preparatów zawierających tę samą substancję czynną, o podobnym zastosowaniu.

ceny leków
Wartościową informacją są podane przy lekach ceny (orientacyjna opłata dla pacjenta). Ceny leków refundowanych zamieszczone w publikacji są zgodne z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia wchodzącym w życie z dniem 01.05.2019 r. Natomiast w przypadku leków pełnopłatnych odpłatność dla pacjenta podano na podstawie informacji uzyskanych od firm farmaceutycznych lub uśrednionych cen z aptek.

Wszystkie wymienione w Lekach po Dyplomie - Pediatria preparaty zestawione są w dwóch wykazach - indeksie substancji czynnych i klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC).

Spis treści:
- Od wydawcy
- Objaśnienia
- Skróty używane w książce
- Oznaczenia państw
- Wykaz substancji czynnych i preparatów
- Wykaz preparatów według klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC)
- Preparaty (w układzie alfabetycznym według nazw handlowych - Rp., Lz, OTC i inne)

Książka "Leki po Dyplomie Pediatria 2019" - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 656 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Alergiczny nieżyt nosa - okładka książki

Alergiczny nieżyt nosa

Piotr Rapiejko
Pielęgniarstwo anestezjologiczne - okładka książki

Pielęgniarstwo anestezjologiczne

Eva Knipfer, Eberhard Kochs (red.)
Postępowanie w stanach nagłych - okładka książki

Postępowanie w stanach nagłych u dzieci

Maria Gruba, Jarosław Gucwa