pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny (DVD + scenariusz)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 195x185 mm
EAN: 9788375164091
ISBN: 978-83-7516-409-1
Data: 2021-08-26
26.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Seria filmów edukacyjnych, przygotowanych we współpracy z kanałem Religia TV, jest zgodna z wytycznymi znowelizowanej Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce. Filmy są doskonałą pomocą w przeprowadzeniu katechezy zarówno szkolnej, jak i parafialnej. Poziom prezentowanych w nich treści jest odpowiedni dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zestaw zawiera sześć krótkich (do 10 min.) filmów, dotyczących osoby Maryi z Nazaretu oraz świąt i nabożeństw z nią związanych, a także scenariusze lekcji opartych na tych filmach i wykorzystujących interesujące formy i metody pracy.
Wszystkie filmy prezentują nauczanie Kościoła rzymskokatolickiego na temat Maryi, a także stanowiska innych Kościołów oraz wybranych religii. Dzięki temu przekaz doktryny katolickiej zyskał szeroki kontekst kulturowy i historyczny, który ułatwia zrozumienie treści nauczania kościelnego.
To ważna multimedialna pomoc dla katechezy młodzieży starszej oraz katechezy dorosłych. Sądzę, że jako taka będzie dobrze przyjęta zarówno przez nauczycieli i katechetów, jak i przez katechizowanych. (ze Wstępu abpa Kazimierza Nycza)

Książka "Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny (DVD + scenariusz)" - ks. Marek Jański, ks. dr Mirosław Tykfer, Mikołaj - oprawa twarda - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 64 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]