pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Latarnia z Kiss River

Autor książki:

Diane Chamberlain

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788381230704
ISBN: 978-83-8123-070-4
Data: 2017-11-16
27.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Lata 40. XX wieku. Czternastoletnia Elizabeth Poor, córka latarników z Kiss River, zakochuje się w Sandym, żołnierzu ze Straży Wybrzeża. Na świecie panuje wojna, w Kiss River działa niemiecki szpieg. Bess wpada na jego trop - a później znika.

Współcześnie. Nauczycielka Gina Higgins przemierza setki kilometrów, by dotrzeć do Kiss River. Na miejscu z rozpaczą przekonuje się, że latarnię przed laty zniszczył sztorm, a jej imponującą soczewkę pochłonął ocean. Zawiedzioną Ginę, która podaje się za badaczkę zabytkowych latarni morskich, przyjmują pod swój dach Lacey i jej brat Clay. Gina nagłaśnia akcję wydobycia soczewki z dna oceanu, pod pozorem przywrócenia Kiss River ważnego dziedzictwa. Zataja przed wszystkimi, że w soczewce latarni ukryty jest skarb? Gdy jednak zakocha się w Clayu, przekona się, że jej brak szczerości może zniszczyć kiełkującą miłość. Ich relacja, złożona i niełatwa, przypomina romans Bess z Sandym. Ale nie tylko skłonność do trudnych związków łączy te dwie kobiety. Jest coś jeszcze? Diane Chamberlain z właściwą sobie lekkością połączyła dwie na pozór odrębne opowieści.

Diane Chamberlain z właściwą sobie lekkością splata ich losy w drugiej części trylogii o Kiss River i kontynuacji powieści "Światło nie może zgasnąć", wyjaśnia tajemnicę zniknięcia córki latarniczki, odsłania dalsze losy rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach Anne O Neil, i wprowadza na scenę nowych bohaterów, z którymi równie szybko się zaprzyjaźnimy.

Miłośnicy powieści Jodi Picoult z przyjemnością przeczytają misternie skonstruowaną historię rodzinną, z mistrzowsko sportretowanymi postaciami oraz zaskakującymi zwrotami akcji, które do samego końca trzymają czytelnika w niepewności.

"Stylist"
Autorka o wyjątkowym talencie. Każda jej powieść to perełka.

"Literary Times"
Obowiązkowa lektura dla wielbicieli Jodi Picoult.

"Daily Mail"
Powieść urzeka zaskakującą fabułą, aż chciałoby się ją przeczytać jednym tchem.

"Candis"
Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym "Sekretnego życia Cee Cee Wilkes" i "Prawa matki". Mieszka w Karolinie Północnej.

Książka "Latarnia z Kiss River" - Diane Chamberlain - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.