pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Grona gniewu

Autor książki:

John Steinbeck

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 672 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788382343687
ISBN: 978-83-8234-368-7
Data: 2022-02-10
44.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Porywająca lekcja historii Amerykańska klasyka w najlepszym tego słowa znaczeniu!
Stany Zjednoczone, lata 30. XX wieku. Wielki kryzys zbiera tragiczne żniwo. Rodzina Joadów decyduje się opuścić rodzinną Oklahomę i w poszukiwaniu pracy przenieść się do Kalifornii. Po dotarciu na miejsce okazuje się jednak, że nie ma ono nic wspólnego z krainą mlekiem i miodem płynącą znaną z reklamowych folderów. Zamieszkujący ją farmerzy - sami dotknięci bezrobociem i ledwo wiążący koniec z końcem - są do przybywających do ich stanu nastawieni wręcz wrogo. Czy w takich okolicznościach Joadom uda się stworzyć dla siebie jakąś przyszłość Ile będą gotowi poświęcić, by przeżyć
Historia o świecie wyzysku i wysiedlania ranczerów z ich rodzinnych stron w chwili premiery wzbudziła liczne kontrowersje. Negatywna wizja kapitalizmu rozdrażniła polityków u steru do tego stopnia, że powieść znalazła się na liście książek zakazanych w Stanach Zjednoczonych.

W 1940 roku "Grona gniewu" otrzymały Nagrodę Pulitzera oraz National Book Award. W ekranizacji książki wyreżyserowanej przez Johna Forda w roli głównej wystąpił Henry Fonda. Ten obsypany nagrodami film tylko potwierdził prawo Steinbecka do miejsca w kanonie literatury pięknej - dotąd pozostaje on zresztą jednym z najpoczytniejszych pisarzy XX wieku.

Grona gniewu to najwspanialsza amerykańska powieść. Dorothy Parker John Steinbeck (1902-1968) - legendarny amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla 1962 za "realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych". Jego najbardziej znane powieści to - obok "Gron gniewu" - "Myszy i ludzie", "Na wschód od Edenu", "Tortilla Flat" i "Ulica Nadbrzeżna".

Książka "Grona gniewu" - John Steinbeck - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.95 zł. Zapraszamy na zakupy!