pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Laska nebeska. J0606-RPK

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2012
Rodzaj nośnika: miękka
EAN: 9788326807695
Data: 2012-09-25
21.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Mariusz Szczygieł, reporter Gazety Wyborczej", czechofil, autor dwóch bestsellerów Gottland" i Zrób sobie raj" zadebiutował jako felietonista.

Felietony w formie audiobooka czyta sam autor.

Przez 17 tygodni realizował projekt literacko-dziennikarski: do 17 książek z serii Literatura czeska" i ich filmowych adaptacji, wydawanych przez Wydawnictwo Agora, tworzył felietony, inspirowane tymi dziełami. Jak sam stwierdza: "Z książek zapamiętuję tylko pojedyncze zdania i potem zaczynają one żyć w mojej głowie własnym życiem".

Felietony te są więc tylko improwizacją na temat danej książki, swoistym jam session, gdzie pojawiają się czasem zupełnie nieoczekiwane motywy: niepochowane urny, walka męża Heleny Vondraczkovej o godność żony, kochanka prezydenta Havla, najsławniejsze czeskie napisy klozetowe, produkcja sztucznego Boga czy rola hemoroidów w kulturze literackiej.

"Láska nebeská" zawiera nie tylko pełny zestaw felietonów, które czytelnicy sobotniego Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej", gdzie się ukazywały, przyjęli z wielkim entuzjazmem, ale także materiały dodatkowe: szkice o wybitnych Czechach, takich jak sławny Świrus - Ivan Martin Jirous, legenda czeskiego undergroundu czy opowieść o Leonardzie Da Vinci znad Wełtawy - Jarze Cimrmanie. Autor przyznaje się wreszcie, dlaczego naprawdę nie zrobił wywiadu z siostrzenicą Franza Kafki.

"Láska nebeská" - z czeskiego, w dosłownym tłumaczeniu znaczy miłość niebiańska, ale ponieważ nie musi mieć nic wspólnego z Bogiem, autor woli tłumaczenie miłość nie z tej ziemi. Jest to związek dwóch słów, które dzięki swojemu brzmieniu i skojarzeniom mogą wprowadzić Polaka w dobry nastrój, nawet gdy nie wie, że chodzi o miłość.Zresztą mam czasem wrażenie - pisze Mariusz Szczygieł - że po to właśnie zostali wymyśleni Czesi. Żeby wprowadzać Polaków w dobry nastrój".

Audiobook „Laska nebeska. J0606-RPK” - oprawa miękka - Wydawca: AGORA. Cena 21.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.