pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Apetyt na... PAKIET 3 KSIĄŻEK
Apetyt na... PAKIET 3 KSIĄŻEK 31.90 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Alpinistka na autostopie. Tom 1-2.
Alpinistka na autostopie. Tom 1-2. PAKIET 46.20 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Lalki w ogniu / Żony polarników. PAKIET
książka:

Lalki w ogniu / Żony polarników. PAKIET

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 624 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788377051641
ISBN: 978-83-7705-164-1
Data: 2013-01-11
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Lalki w ogniu / Żony polarników. PAKIET - Paulina Wilk, Kari Herbert - opis książki:

Kraj, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znikają bez wieści. W Lalkach w ogniu te dwa światy przenikają się. Autorka zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc. Wyjaśnia, jak załatwia się sprawy najbardziej przyziemne i najintymniejsze. Gdzie myją się miliony ludzi, którzy nie mają łazienek. Jak pójść na randkę w kraju, w którym za przedmałżeńską miłość grozi śmierć. Czym nakarmić gości, by nie wywołać wojny religijnej.

Książka dzięki sugestywnemu stylowi Pauliny Wilk zapiera dech swą obrazowością i magią. Równocześnie dla wszystkich, którzy wybierają się eksplorować ten egzotyczny kraj, stanie się nieocenionym przewodnikiem po meandrach tej fascynującej kultury.

Czasy wielkich odkryć polarnych i kobiety, które porzuciły konwencjonalną rolę pani domu, by u boku mężów, najznamienitszych polarników, uczestniczyć w podboju krainy wiecznego śniegu. Brały udział w ekspedycjach, zdobywały fundusze, umacniały sławę swych małżonków, a przede wszystkim im doradzały, nie pozwalając zwątpić w sukces wypraw.

Kari Herbert od nowa pisze historię odkryć polarnych i przedstawia siedem ambitnych indywidualistek, które swoim życiem i dokonaniami wyprzedziły czasy, w jakich żyły. Pokazuje też mało znany obraz ich mężów, zdobywców rejonów podbiegunowych - ich słabości, ambicje, fascynacje i wysiłek, jaki włożyli, by z powodzeniem ukończyć swe ekspedycje. Żony polarników. Siedem niezwykłych historii to książka napisana z pasją przez córkę sir Wally ego Herberta. Autorka, która jako dziecko brała udział w wyprawie ojca, zna realia polarniczego życia jak mało kto. Publikacja, skonstruowana jako zbiór epizodów, wspomnień i listów, odkrywa przed czytelnikami prywatne życie niezwykłych kobiet i pokazuje, jak ważną rolę odgrywały w odkryciach polarnych.

Książka „Lalki w ogniu / Żony polarników. PAKIET” - oprawa miękka - Wydawnictwo Carta Blanca.

Książka posiada 624 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lalki w ogniu / Żony polarników. PAKIET"
Paulina Wilk, Kari Herbert - autor m.in.:
Między walizkami - okładka książki
Między walizkami Paulina Wilk;
Znaki szczególne - okładka książki
Znaki szczególne Paulina Wilk;