pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lakier

Autor książki:

Jarek Skurzyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Granda
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
EAN: 9788396464996
ISBN: 978-83-9646-499-6
Data: 2022-12-15
29.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Lakier to rodzinna przypowieść. Taka gawęda przy stole o współuzależnieniu, zdradach, szantażach i o więzach, na które nikt nie ma wpływu, i o zmianach, które wywracają codzienność do góry nogami. Wszystko to prowadzi do zatracania siebie.

A zaczyna się od narady rodzinnej, narady wojennej, co zrobić z chorującym na Alzheimera ojcem Wszystko na barkach matki. Dźwigała go przecież przez całe życie. Oddać Zostawić Co się robi z chorującymi tyranami

Poszła do kuchni. Do tej starej, szarej kuchni. Do krzywych szafek, nierównych szuflad, niedomykających się drzwiczek i kapiącego kranu. Do starego piekarnika, jeszcze na gaz, bo przecież prąd drogi. Ale że pali jej wszystkie ciasta, to już nikogo nie obchodzi. Musi się dobrze nagimnastykować, żeby odpowiednią temperaturę ustawić, ale i tak po bokach mocniej grzeje. Ile to ciast miała niedopieczonych w środku, a na brzegach spalonych. O pieczeniu biszkopta mogła tylko pomarzyć każdy jej się na spodzie palił, a zapadał na środku. Ten piekarnik nadaje się jedynie do zapiekanek. Taka zapiekanka z makaronu, jak się nawet przypali, to jest lepsza. Chrupka fragment książki.

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Literatury w ramach Tarczy dla Literatów.

Książka "Lakier" - Jarek Skurzyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Granda. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.