pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kwartet aleksandryjski. Clea

Autor książki:

Lawrence Durrell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788382022445
ISBN: 978-83-8202-244-5
Data: 2021-05-31
37.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pełne namiętności, nasycone egzotyką i emocjami fascynujące zwieńczenie jednego z najwybitniejszych cykli w literaturze XX wieku
Kwartet aleksandryjski to legendarne już dzieło Lawrencea Durrella, na które składają się cztery kolejne powieści: Justyna, Balthazar, Mountolive i Clea. Trzy pierwsze tomy dzięki barwnej fabule, wyrazistym postaciom i wzbogacanym z tomu na tom wątkom z pozoru tej samej historii opowiadanej z różnych perspektyw nakreśliły hipnotyzującą wizję Orientu, na tle którego toczy się pełna perwersji i namiętności gra pomiędzy bohaterami. Finałowy tom, zmysłowa i trzymająca w napięciu Clea, próbuje rozwiązać niektóre z zagadek cyklu i dopowiedzieć losy bohaterów.

Od wydarzeń opisanych w poprzednich tomach upłynęło kilka lat, na śródziemnomorski Bliski Wschód dotarła II wojna światowa. Irlandczyk Darley po niezwykłych, owianych aurą tajemniczości relacjach z Melissą i Justyną powraca do Egiptu i zostaje uwikłany w romans z namiętną malarką Cleą. Ten związek nie tylko zmienia kochanków, ale także ingeruje w mistyczny świat zmarłych, ujawniając nowe warstwy dwulicowości i pożądania, perwersji i patosu w magicznej atmosferze Aleksandrii.

Wspaniałe, cudownie konkretne i głęboko duchowe wyznanie wiary... Styl Durrella jaśnieje złożami minerałów wielu kultur. Jedno z najważniejszych dzieł naszych czasów dobiegło końca.

The New York Times Book Review
KSIĄŻKA ZALICZANA PRZEZ MODERN LIBRARY DO
100 NAJWYBITNIJESZYCH POWIEŚCI XX WIEKU

Książka "Kwartet aleksandryjski. Clea" - Lawrence Durrell - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2021 r. Cena 37.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.