pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem...
Tytuł książki:

Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS

Autor książki:

Dan Cederholm

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 170x230 mm
EAN: 9788324651207
ISBN: 978-83-2465-120-7
Data: 2013-01-16
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - PHP MySQL i JavaScript Wprowadzenie
PHP MySQL i JavaScript Wprowadzenie 81.56 zł pozycja dostępna!

Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS - Dan Cederholm - opis książki:

Tylko krok dzieli Cię od idealnej witryny!

Każdego dnia w sieci pojawiają się tysiące nowych witryn. Niejednokrotnie są one perfekcyjne merytorycznie i interesujące wizualnie. Niestety, wiele z nich nie odniesie sukcesu, bo nie trafi do szerokiego grona odbiorców. Konkurencja jest dziś tak ogromna, że Twoje rozwiązanie musi się wyróżniać nie pod jednym, a pod kilkoma względami. Jedną z najważniejszych zalet dobrej strony jest lekki, poprawny kod, korzystający z nowości języka HTML5 i CSS3 oraz dostępny dla różnych urządzeń (stacjonarnych i mobilnych). W trakcie lektury kolejnej edycji tej wyjątkowej książki dowiesz się, jak zagwarantować czytelność i atrakcyjność Twojej strony, nawet jeśli nie masz dostępu do elementów graficznych i CSS. Ponadto zobaczysz, jak sobie radzić z rozmiarem czcionek czy ograniczoną przestrzenią.

Każdy rozdział rozpoczyna się opisem rozwiązania, które nie jest kuloodporne. Rozwiązanie takie przeważnie opiera się na tradycyjnych technikach i zwykłym kodzie HTML. Dan Cederholm, autor tej bestsellerowej pozycji, rozkłada je na czynniki pierwsze i pokazuje przy okazji różne ograniczenia. Następnie proponuje zastosowanie wariantu alternatywnego, opracowanego przy użyciu HTML-a oraz CSS. Ten wariant umożliwia zastąpienie opasłego źródła odchudzonym, strukturalnym kodem oraz przemyślnie opracowanymi regułami CSS. W rezultacie otrzymany projekt jest lekki i dostępny dla wielu użytkowników. Na koniec Dan prezentuje proces tworzenia kompletnej strony internetowej z komponentów omówionych w poprzednich rozdziałach. Ten sposób naprawdę pozwala się wiele nauczyć!

  • Skalowanie tekstu za pomocą słów kluczowych, wartości procentowych oraz jednostek em, dające użytkownikowi pełną kontrolę nad czytelnością projektu
  • Uwzględnianie elastycznego wydłużania poziomych komponentów strony w pionie
  • Zastosowanie elementów pływających do opracowania struktur tabelarycznych
  • Zapewnienie czytelności strony nawet wtedy, gdy brak obrazków i obsługi CSS
  • Rozdzielanie warstwy prezentacyjnej i kodu w tradycyjnych tabelach oraz odtwarzanie ich wyglądu za pomocą CSS
  • Zastosowanie filozofii stopniowego ulepszania projektów dzięki HTML5 oraz CSS3
Sięgnij po tę książkę i twórz niezawodne strony w sieci!

Książka „Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Dan Cederholm - autor m.in.: