pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Kto mi dał skrzydła... O życiu i działalności Janiny Porazińskiej. Seria: Studia i monografie nr 510

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373956032
ISBN: 978-83-7395-603-2
Data: 2014-12-05
19.90  19.95  0.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kto mi dał skrzydła... O życiu i działalności Janiny Porazińskiej. Seria: Studia i monografie nr 510 - Bożena Olszewska - opis książki:

Bohaterką książki jest wybitna autorka literatury dziecięcej Janina Porazińska (jej życie i prowadzona przez nią zróżnicowana działalność na rzecz dzieci). Ta kolejna, druga już po „I w sto koni nie dogoni…” O życiu i sztuce pisarskiej Janiny Porazińskiej, monografia, przynosi nowe wątki i tematy. Autorka na podstawie niepublikowanych listów rekonstruuje portret znakomitej pisarki, odkrywając jej poczucie humoru, silny charakter. Rozstrzyga sprawę pisarskiego debiutu i literackiej tożsamości, analizuje nieznane lub zapomniane utwory, scenariusze radiowe i filmowe, omawia szkolne podręczniki jej współautorstwa, redakcyjny wkład w różne przedsięwzięcia wydawnicze oraz przypomina o dokonanych przekładach z literatury skandynawskiej.

Książka jest adresowana do historyków literatury, badaczy literatury dziecięcej i młodzieżowej, pedagogów, dydaktyków, bibliotekarzy, nauczycieli, studentów

Książka „Kto mi dał skrzydła... O życiu i działalności Janiny Porazińskiej. Seria: Studia i monografie nr 510” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego.

Książka posiada 198 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kto mi dał skrzydła... O życiu i działalności Janiny Porazińskiej...."
Bożena Olszewska - autor m.in.:
Stare i nowe w literaturze dla - okładka książki
Stare i nowe w literaturze dla dzieci i młodzieży... Bożena Olszewska, Olaf Pajączkowski, Lidia Urbańczyk (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: