pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Księgowania na przełomie roku i gospodarka finansowa w jednostkach budżetowych. Seria: Biblioteka administracji publicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788326480867
ISBN: 978-83-2648-086-7
Data: 2015-01-26
pozycja niedostępna

Opis książki:

Wszystkie publikacje z serii Biblioteka Administracji Publicznej zostały przygotowane z myślą o księgowych jednostek sektora finansów publicznych pracujących m.in. w jednostkach samorządu terytorialnego, jednostkach budżetowych oraz samorządowych zakładach budżetowych.

Biblioteka stanowi bogatą bazę aktualnej wiedzy merytorycznej z zakresu finansów publicznych, rachunkowości budżetowej, sprawozdawczości oraz podatków. Gotowe praktyczne narzędzia, takie jak wzory dokumentów z komentarzem czy też schematy księgowań, z pewnością ułatwią wykonywanie obowiązków i będą stanowiły przydatną pomoc w księgowaniu różnorodnych zdarzeń gospodarczych, charakterystycznych dla poszczególnych jednostek budżetowych. Dołączony do każdej części publikacji zbiór odpowiedzi na pytania pozwoli znaleźć rozwiązania w kontrowersyjnych, specyficznych nieraz sytuacjach, z którymi praktycy mogą się zetknąć w swojej pracy.

W pierwszej książce z tej serii omówiono prawidłowe zasady rozliczania i ewidencji księgowej kosztów międzyokresowych oraz księgowania faktur na przełomie roku obrotowego w jednostkach sektora finansów publicznych. Czytelnik znajdzie tu szereg praktycznych przykładów księgowań na przełomie roku, schematy księgowe wraz z objaśnieniami oraz odpowiedzi na pytania z zakresu ewidencji księgowej kosztów międzyokresowych.

W części dotyczącej gospodarki finansowej zaprezentowano kompleksowe opracowanie systemu funkcjonowania instytucji kultury oraz zakresu jej samodzielności wobec organizatora, a także zasad udzielania i rozliczania dotacji dla tych instytucji.

Ponadto przedstawiono szczególnie przydatne dla jednostek sektora finansów publicznych omówienie najważniejszych zmian w podatkach na 2015 rok.

Istotną część publikacji stanowią odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące interpretacji przepisów oraz najczęściej spotykanych problemów związanych z praktyczną stroną księgowań.

Książka "Księgowania na przełomie roku i gospodarka finansowa w jednostkach budżetowych. Seria: Biblioteka administracji publicznej" - Adam Błaszko, Justyna Kisielewska, Tomasz Krywan, Aneta Majchrzak, Sławomir Liżewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2015 r.