pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Księgobójca. Czarna seria

Autor książki:

Maja Wolny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 332 s.
Wymiar: 137x208 mm
EAN: 9788380156258
ISBN: 978-83-8015-625-8
Data: 2017-02-02
Cena wydawcy: 32.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Miłość do książek staje się obsesją, miłość do kobiety zbrodnią"
Thriller literacki o Wiktorze Krzesimie, amsterdamskim księgarzu polskiego pochodzenia, zawodowym podglądaczu, zakochanym w skrywającej liczne tajemnice kobiecie, który zza szyby księgarni prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci znanego restauratora mebli.

Szyba księgarni, tak jak lustro weneckie, zaciera ślad między tym, kto jest podejrzanym, a kto ofiarą. Jednak jeśli czytelnik będzie wystarczająco uważny, odkryje zaszyfrowany w powieści klucz, który ujawnia imię sprawcy.

Wątek kryminalny jest pretekstem do opowieści o starości i sensie osobistych wyborów z perspektywy schyłku życia: grupa podglądanych przez Wiktora przyjaciół, niebanalnych sześćdziesięciolatków, osiedla się wspólnie w wyremontowanej kamienicy naprzeciwko księgarni i zamienia ją w dom "wesołej starości". Czy w czterech ścianach wąskiego amsterdamskiego domu można ukryć prawdę o zbrodni? A może sprawca znajduje się po drugiej stronie lustra?

Książka "Księgobójca. Czarna seria" - Maja Wolny - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 332 stron i została wydana w 2017 r.