pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Czarne liście
Tytuł książki:

Czarne liście

Autor książki:

Maja Wolny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wisła Story
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 334 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788395812422
ISBN: 978-83-958124-2-2
Data: 2021-04-14
29.20  37.92  8.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W 1946 roku w Kielcach doszło do pogromu Żydów. Wiele lat później za sprawą tego tragicznego wydarzenia, w nieoczekiwany sposób splotą się ze sobą losy dwóch kobiet. Pierwsza z nich to Julia Pirotte (postać autentyczna), żydowska komunistka, autorka wstrząsających zdjęć z zajść kieleckich. Druga – Weronika Czerny, współczesna badaczka stosunków polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej, naznaczona traumą okrutnej tajemnicy rodzinnej. W przeddzień uroczystości upamiętniającej ofiary pogromu kieleckiego na Weronikę spada nowy cios: znika jej dziesięcioletnia córka Laura.

Czyżby porwał ją chory psychicznie ojciec A może jest to zemsta kogoś, kto nie chce wybaczyć historyczce ujawniania niewygodnej prawdy… Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania, w których towarzyszą Weronice dwaj mężczyźni – policjant po przejściach i dziennikarz lokalnej telewizji. Będzie to także podróż w czasie, dzięki której Weronika nie tylko dowie się czegoś nowego o pochodzeniu własnej córki, ale też – za sprawą niespodziewanego romansu – lepiej pozna samą siebie.

Maja Wolny - pisarka, była dziennikarka „Polityki”, autorka sześciu powieści, m.in. wyróżnionego międzynarodową nagrodą Herkulesa Poirota Księgobójcy, Jasności, Powrotu z Północy oraz nominowanego do Nagrody im. Beaty Pawlak reportażu Pociąg do Tybetu. Wiele lat spędziła w Belgii, a także w podróżach po azjatyckich bezdrożach. Pochodzi z Kielc.

Książka "Czarne liście" - Maja Wolny - oprawa Miękka - Wydawnictwo Wisła Story. Książka posiada 334 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Maja Wolny - autor m.in.:
Produkty podobne:
Złodzieje bzu - okładka książki

Złodzieje bzu

Hubert Klimko-Dobrzaniecki
Anhusz - okładka książki

Anhusz

Martine Madden
Z pijanym to zawsze kłopot - okładka książki

Z pijanym to zawsze kłopot

Andrzej Malczewski