pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Księga Hioba

Dane szczegółowe:
Wydawca: NPD
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 104 s.
EAN: 9788363828585
ISBN: 978-83-6382-858-5
Data: 2022-05-27
Obniżka ceny! 17.03  24.99  7.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Słynna łacińska sentencja Horacego poucza: Miej odwagę być mądrym (Sapere aude). Od wieków ludzie poszukują mądrości, która wskaże im, jak być szczęśliwym, jak układać relacje z innymi ludźmi, jak nie zagubić się w zmieniającym się świecie, czy wreszcie jak znaleźć szacunek w oczach innych ludzi. Dla wielu droga ta wiodła przez podążanie za wskazaniami filozofów czy mędrców. Tymczasem kultura judeochrześcijańska od wieków karmi się słowami zawartymi w biblijnych księgach mądrościowych, do których należy Księga Hioba.

Wiele sentencji z tej księgi weszło na stałe do języka potocznego, jednak brzmią nieco archaicznie i z tego powodu są wypierane z języka codziennego. Proces ten został zauważony przez redaktorów Wydawnictwa NPD, które podjęło się skomplikowanego, czasochłonnego i kosztownego przygotowania nowych tłumaczeń starotestamentalnych ksiąg mądrościowych. Zastosowana tu metoda ekwiwalencji dynamicznej, stosująca równoważniki znaczeniowe fraz starożytnych, zaskakuje odbiorców Bożego Słowa oraz lingwistów głębokością i prostotą przekazu Bożego orędzia mądrości. Zapisanie ich w zrozumiałym dla współczesnego czytelnika języku polskim, bez naruszenia sensu przekazu, jest niebagatelnym wyzwaniem.

prof. dr hab. Krzysztof Bardski
Kierownik Katedry Hermeneutyki Biblijnej Wydział Teologiczny UKSW

Książka "Księga Hioba" - oprawa miękka - Wydawnictwo NPD. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2022 r. Cena 17.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]