pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Księga Dwunastu. Prymasowska Seria Biblijna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788378293231
ISBN: 978-83-7829-323-1
Data: 2021-06-14
78.62  82.77  4.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Księga Dwunastu (Prorocy mniejsi) to początek monumentalnego dzieła ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Ten autorski przekład protokanonicznych ksiąg Starego Testamentu realizowany jest w oparciu o Biblia Hebraica Quinta (BHQ) najnowsze wydanie krytyczne Biblii Hebrajskiej oparte na Kodeksie Leningradzkim. W zamyśle tłumacza całość będzie przekładem zwracającym szczególną uwagę na chrystologiczne zapisy obecne w Biblii Hebrajskiej. Wszystkie dotychczasowe przekłady protokanonicznych ksiąg świętych Starego Testamentu na język polski opierały się na dwóch starszych wydaniach krytycznych, znanych jako Biblia Hebraica Kittela (BHK) i Biblia Hebraica Stuttgartensia (BHS), które również opierały się na Kodeksie Leningradzkim, lecz były zaopatrzone w znacznie uboższy aparat krytyczny.
To niezwykłe dzieło zawiera:
wprowadzenia ukazujące historie najważniejszych przekładów Biblii, postaci i nauczanie dwunastu proroków mniejszych na tle historii biblijnego Izraela oraz chrystologię Księgi Dwunastu
przegląd cytatów i aluzji do Księgi Dwunastu w pismach Nowego Testamentu
zasady przekładu Księgi Dwunastu
obszerne wstępy do każdej księgi
marginalia z odniesieniem do odpowiednich miejsc w Nowym Testamencie, w których występują cytaty z Księgi Dwunastu.

Książka "Księga Dwunastu. Prymasowska Seria Biblijna" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2021 r. Cena 78.62 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]