pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego

Autor książki:

Magdalena Grzebałkowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 173x243 mm
EAN: 9788324038671
ISBN: 978-83-2403-867-1
Data: 2015-08-13
35.71  44.90  9.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Można powiedzieć o nim przeciwstawne rzeczy i wszystkie okażą się prawdą".

Głośny debiut Magdaleny Grzebałkowskiej.

Bestsellerowa biografia "księdza od biedronek".

Wszyscy znamy księdza Jana Twardowskiego, ale niewiele o nim wiemy. Jaki był naprawdę? Autorka dotarła do nieznanych zapisków księdza Jana. Dzięki nim poznajemy człowieka pełnego sprzeczności. Dlaczego czuł się samotny? Skąd brała się u niego wielka potrzeba przyjaźni z kobietami? Czy wieloletnie kontakty z oficerem SB są rzeczywiście rysą na jego wizerunku?
Ksiądz Paradoks to niezwykła historia człowieka, który wymyka się wszelkim schematom. Poznaj jego młodość, początki niezwykłej popularności oraz ostatnie, najbardziej tajemnicze lata jego życia.

Biografia mężczyzny, który ślubował ubóstwo, czystość i posłuszeństwo. Nuda? Gdybym nie znał autorki, nigdy w życiu nie wziąłbym tej książki do ręki. I to by była największa strata. (...) Porywające! Co za życie! Co za pióro!
Jacek Hugo-Bader
Magda Grzebałkowska napisała fantastyczną książkę (...). Napisała ją i mądrze, i z humorem. Mam wrażenie, że ksiądz Twardowski ze swoim dowcipnym i jasnym podejściem do świata trafił na dowcipną i jasną autorkę.

Mariusz Szczygieł
Imponująca robota, pasjonująca lektura.

"Polityka"
Znakomita biografia (...) Trzeba przyznać - Grzebałkowska potrafi zaciekawić.

"Dwutygodnik"
Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, od kilkunastu lat jest reporterką "Gazety Wyborczej". Autorka m.in. entuzjastycznie przyjętej książki Beksińscy. Portret podwójny. Mieszka w Sopocie.

Książka "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" - Magdalena Grzebałkowska - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2015 r. Cena 35.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]