pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą
Tytuł książki:

Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą

Autor książki:

Thomas Asbridge

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASTRA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 704 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788365280855
Data: 2020-07-27
Cena wydawcy: 69.99 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą - Thomas Asbridge - opis książki:

W XI wieku wielka chrześcijańska armia zebrała się na wezwanie papieża i wyruszywszy na świętą wojnę, przetoczyła się przez muzułmańskie kraje wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. Swój marsz zakończyła zdobyciem Jerozolimy - miasta otoczonego czcią przez wyznawców obu religii. W ciągu kolejnych dwustu lat islam i Zachód walczyły o władzę nad Ziemią Świętą, ścierając się w szeregu wyjątkowo brutalnych wojen. Obie strony były przekonane, że wypełniają wolę Boga.

Niniejsza książka jest pierwszą próbą opowiedzenia historii tych epickich zmagań z perspektywy zarówno chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, oraz rekonstrukcji przeżyć i wrażeń obu stron konfliktu. Łącząc w sobie żywą narrację i wnikliwą analizę wydarzeń, maluje obraz okrucieństw, pasji i skali barbarzyństwa towarzyszących erze krucjat. Zabiera nas w podróż do krainy legendarnych bohaterów, takich jak Ryszard Lwie Serce, Saladyn, mroczni asasyni, wojownicy-poeci i pobożni wizjonerzy, od piasków Egiptu, przez starożytne metropolie Konstantynopola, Kairu i Damaszku, aż po zielone lasy Libanu. Thomas Asbridge, światowej sławy badacz epoki krucjat, przedstawia historię wypraw krzyżowych, konfliktu, który odmienił średniowieczną Europę. Przez ponad 200 lat chrześcijanie i muzułmanie toczyli walkę o Ziemię Świętą, w przekonaniu, że czynią to zgodnie z wolą Bożą. Autor wnikliwie analizuje genezę idei świętej wojny i opisuje wydarzenia z perspektywy obu walczących stron. Dynamiczna narracja i wnikliwość Autora składają się na pełen pasji i grozy obraz wciąż żywej epoki krzyżowców.

Książka „Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo ASTRA. Książka posiada 704 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Thomas Asbridge - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Piękny wiek XIX - okładka książki
Piękny wiek XIX Jerzy W. Borejsza