pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie. Seria: Dzieje Orientu
Książki »
Tytuł książki:

Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie. Seria: Dzieje Orientu

Autor książki:

André Clot

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 414 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380024106
ISBN: 978-83-8002-410-6
Data: 2017-02-17
46.82  49.00  2.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię, najpotężniejszą na świecie, aż pod bramy Wiednia, stał się panem Morza Śródziemnego i zdobył Bagdad. W obliczu tego groźnego wojownika, który poczytywał za swój obowiązek ciągłe rozszerzanie granic świata islamu, chrześcijaństwo nie potrafiło się zjednoczyć: Karol V musiał złożyć podpis na poniżającym traktacie konstantynopolitańskim, podczas gdy Franciszek I, Król Bardzo Chrześcijański, stał się wspólnikiem Wielkiego Turka.

Sulejman - "Cień Boga na ziemi", lecz także zręczny polityk i wszechmocny despota - twardą ręką prowadził sprawy państwowe z pomocą wielkich wezyrów. Poszerzył granice imperium jak żaden inny osmański sułtan, lecz w historii Turcji zapisał się przede wszystkim jako Prawodawca. W tym imperium obejmującym ziemie trzech kontynentów, liczącym ponad 30 milionów mieszkańców niemal wszystkich ras i religii, nie było dziedzicznej arystokracji. Znakomicie zorganizowana administracja państwowa znajdowała się w rękach zislamizowanych chrześcijan, których elita osiągała zaszczyty i bogactwo. Kwitnące finanse, sprawna gospodarka kierowana autorytarną ręką: właśnie za panowania Sulejmana Imperium Osmańskie przeżywało okres największej świetności. Miasta i wioski prężnie rozwijały się gospodarczo i demograficznie. A przede wszystkim rozrastał się Stambuł - największe miasto ówczesnego świata, gdzie dokonywał się prawdziwy renesans sztuki i literatury - sławna stolica, goszcząca Seraj z jego pałacowymi intrygami.

André Clot, historyk i dziennikarz, spędził wiele lat w krajach dawnego Imperium Osmańskiego.

Książka "Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie. Seria: Dzieje Orientu" - André Clot - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 414 stron i została wydana w 2017 r. Cena 46.82 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zbigniew Książę Polski - okładka książki

Zbigniew Książę Polski

Norbert Delestowicz
W celi śmierci - okładka książki

W celi śmierci

Mateusz Wyrwich
Produkty podobne:
Sulejman Wspaniały 1520-1566 - okładka książki

Sulejman Wspaniały 1520-1566

Roger Bigelow Merriman
Grenada 1492 - okładka książki

Grenada 1492

Roman Warszewski