pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety
Tytuł książki:

Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety

Autor książki:

Paulina Tyczkowska, Jakub Kuza

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 170x220 mm
EAN: 9788324059478
ISBN: 978-83-2405-947-8
Data: 2019-10-30
38.37  49.99  11.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Fascynujące kobiece losy w niezwykłej fotograficznej odsłonie
Pierwsza kobieta, która przejechała konno ze wschodu na zachód Amerykę, aby wygrać prestiżowy zakład z mężczyzną. Polka, która pobiła rekord świata w rzucie dyskiem po zaledwie kilku miesiącach treningu. Wspaniała artystka powszechnie potępiona za porzucenie córki w imię własnej wolności.

Ponad 130 znanych i nieznanych fotografii skrywa najbardziej pasjonujące momenty kobiecej historii. Wśród bohaterek spotkacie władczynie atomowych imperiów i żebraczki, święte i zmysłowe kochanki, kobiety umiejące rozkochać w sobie miliony i te wzbudzające zwierzęcy strach, autorki przełomowych wynalazków i potulne żony, które całe swoje życie oddały niewłaściwym mężczyznom.

Odkryj, jak powikłane i różnorodne potrafi być kobiece życie. Spójrz na wydarzenia z odległej i bardzo bliskiej przeszłości od ciekawszej, często przemilczanej strony. Niech Historia wreszcie stanie się także Kobietą!
Książkowe rozwinięcie fanpage a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, który na Facebooku śledzi ponad 100.000 osób!
Paulina Tyczkowska - lifestyleowa dziennikarka telewizyjna. Łodzianka w Warszawie, kocha seriale kryminalne, obrazy Hoppera i wiersze Kofty. Mama wszędobylskiej Zośki.

Jakub Kuza - zdeklarowany feminista, od lat w branży zdominowanej przez kobiety. Wielbiciel socjologii Jadwigi Staniszkis, aktorstwa Grażyny Szapołowskiej i charyzmy Margaret Thatcher.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety" - Paulina Tyczkowska, Jakub Kuza - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 38.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Paulina Tyczkowska, Jakub Kuza - autor m.in.:
Produkty podobne:
Skucha - okładka książki
Skucha Jacek Hugo-Bader
Grzech jest kobietą - okładka książki
Grzech jest kobietą Ewa Wołkanowska-Kołodziej