pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium. Seria: Reportaż
Tytuł książki:

Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium. Seria: Reportaż

Autor książki:

Zbigniew Rokita

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788380496446
ISBN: 978-83-8049-644-6
Data: 2018-03-27
16.54  39.90  23.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nad stadionem zachodzi abchaskie słońce, niebo miało kolejno barwy: mandarynek, malin, buraków, jagód, teraz jest czarne. Za chwilę rozpoczną się mistrzostwa świata drużyn niezrzeszonych w FIFA: są tu reprezentacje mniejszości narodowych, są reprezentacje krajów nieuznanych. To świat na opak. Świat, w którym sędziów przysłała Doniecka Republika Ludowa, Kurdystan jest faworytem, a spiker komentuje mecze po abchasku. Część zawodników na co dzień występuje w czołowych europejskich ligach, część to zwykli faceci, którzy wzięli kilka dni wolnego. A tu - przez parę dni rozdają autografy abchaskim dzieciom, które nie wiedzą, kogo proszą o autograf, ale robią to, bo w Abchazji nie ma wiele osób, których poproszenie o autograf ma jakikolwiek sens.

"Królowie strzelców" to reporterska opowieść o Europie Wschodniej ostatniego stulecia pokazanej przez pryzmat sportu i polityki. Dlaczego pojedynek węgierskich i radzieckich piłkarzy wodnych z 1956 roku Quentin Tarantino miał nazwać "najlepszą nieopowiedzianą historią wszech czasów"? Czemu UEFA zgodziła się na powstanie niezależnej ligi piłkarskiej na Krymie i dlaczego Zenit Petersburg nazywany jest najbardziej rasistowskim klubem na świecie? Dlaczego założycieli Spartaka Moskwa ścigał Beria i czemu Ernest Wilimowski, śląski piłkarz, w czasie II wojny zgodził się reprezentować Niemcy? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania i wiele innych Zbigniew Rokita przemierza region: od Budapesztu i Górnego Śląska przez Abchazję i Górski Karabach po Charków, Petersburg i Kowno.

Książka "Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium. Seria: Reportaż" - Zbigniew Rokita - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2018 r. Cena 16.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Zbigniew Rokita - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Adam i Ewa - okładka książki
Adam i Ewa Sergiusz Piasecki
Ku swoim - okładka książki
Ku swoim Zofia Kossak
Srebrni na szlakach Niepodległej - okładka książki
Srebrni na szlakach Niepodległej Michał Konarski, Hubert Ronek, Tomasz Łab
Produkty podobne: