pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Królowa Wiktoria

Autor książki:

Lytton Strachey

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377797938
Data: 2022-03-09
31.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy królowa Wiktoria była wybitna Czy raczej Imperium Brytyjskie w dobie swojej potęgi i chwały potrzebowało takiej królowej
Na pewno była nietuzinkowa, czasem gubiła się w zderzeniu z nowymi prądami, czasem je hamowała, a niekiedy łagodnie akceptowała. Zawsze jednak przyświecała jej myśl nadrzędna - wielkość i przyszłość kraju.

Od najmłodszych lat była przygotowywana do roli królowej, właściwie nie znała innego życia niż monarsze, ze sztywną etykietą i przypisanymi rolami. Do tego wszczepiona przez męża pracowitość i rzetelność na całe 60 lat panowania skazały ją na życie pełne trudów dnia codziennego. Wykonywała je jednak bez skarg, sumiennie aż do ostatniego dnia władania - to właśnie znaczy wiktoriański.

Wspaniała biografia Wiktorii i Alberta - których krewni i potomkowie zasiadali na tronach Grecji, Jugosławii, Rosji, Rumunii i Niemiec, a obecnie panują w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Belgii, Danii i Hiszpanii.

Książka "Królowa Wiktoria" - Lytton Strachey - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.