pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Królowa Polski. Biografia. Życie. Historia. Kult
Tytuł książki:

Królowa Polski. Biografia. Życie. Historia. Kult

Autor książki:

Henryk Bejda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 210x275 mm
EAN: 9788366560710
ISBN: 978-83-66560-71-0
Data: 2021-05-10
Obniżka! 69.07  99.00  29.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Monumentalna bogato ilustrowana biografia
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest wielką, najbardziej wpływową kobietą wszech czasów. O kim mowa O Maryi, Miriam, Matce Boga i naszej Matce, Królowej nieba i ziemi i naszej Królowej. Matka Jezusa nie została królową naszej Ojczyzny symbolicznie.

Została nią uznana przez legalny, oficjalny akt intronizacji dokonany przez króla w obecności senatorów i papieskiego legata, a tytuł potwierdził polski Sejm. I z tą świadomością autor podjął się napisania biografii monarchini, która od 300 lat jest Królową Polski.

Docierając do licznych źródeł, przekazów, dokumentów, zapisków, bardzo wnikliwie prześledził losy Królowej Polski, odtworzył Jej biografię oraz ukazał nierozerwalne więzy, które połączyły nasz kraj z ubogą dziewczyną z Nazaretu - Matką Zbawiciela.

Królowa Polski - Polka czy nie Polka
Patrząc na dzieje naszego kraju można by odnieść wrażenie, że Maryja jest silnie związana z Polską, może niektórzy z nas nawet czują, że jest Polką Maryja natomiast była żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. To nie jest osoba o której dowiemy się z telewizji czy z radio. Maryję przede wszystkim możemy spotkać w modlitwie, a w tej pomoże nam lepsza znajomość jej osoby.

Maryja jako symbol kościoła
Maryja - symbol tego, co w wierze chrześcijańskiej jest najgłębsze. Ludzie jednak czasami mówią o Maryi i jej niepokalanym poczęciu: "To tylko symbol, a zatem nie rzeczywistość". Oprócz tego, że Niepokalane Poczęcie jest wielką prawdą wiary, co zostało przez Kościół w 1854 roku ogłoszone, symbolika Maryi jest w historii zbawienia także rzeczywista. Popularność modlitwy takiej jak choćby nowenna pompejańska najbardziej urzeczywistnia jej obecność i działanie. Poznaj Biografię największej kobiety w dziejach świata!

Książka "Królowa Polski. Biografia. Życie. Historia. Kult" - Henryk Bejda - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2021 r. Cena 69.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Henryk Bejda - autor m.in.:
Produkty podobne:
Staropolskie piśmiennictwo hagiograficzne. - okładka książki

Staropolskie piśmiennictwo hagiograficzne. Tom...

s. Aleksandra Witkowska OSU, Joanna Nastalska
Ufam. Śladami świętej Siostry Faustyny - okładka książki

Ufam. Śladami świętej Siostry Faustyny

Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń