pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Królestwo

Autor książki:

Szczepan Twardoch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 145x207 mm
EAN: 9788308068007
ISBN: 978-83-0806-800-7
Data: 2018-10-31
32.33  44.90  12.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Królestwo - opis książki:

Upadek króla
Zaskakująca kontynuacja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat
Ryfka ma jeden cel - przetrwać. W swojej kryjówce pielęgnuje na wpół przytomnego Jakuba Szapirę, który niczym nie przypomina niegdysiejszego postrachu stolicy. Kobieta nocami wychodzi na gruzowisko, którym po polskim powstaniu stała się Warszawa. Zdobywa pożywienie, obmyśla plan dalszej ucieczki, pieniądze wymienia na coś znacznie cenniejszego - na broń. Jej oczy widzą upadek dawnego "królestwa" Szapiry, jej nozdrza rozpoznają zapach porzuconych resztek jedzenia, jak i trupi odór, a do jej uszu dochodzą coraz to nowe pogłoski. Podobno pod ruinami byłego getta żyje nieomal mityczny Ares, krwią podpisujący swoje nazistowskie ofiary?
Dawid, syn Szapiry, przeżył wywózkę z Umschlagplatz. O losie ojca niewiele wie, bo też mało go on obchodzi. W ukryciu wspomina dawne czasy i przedwojenną potęgę Jakuba. Spotkał w życiu wielu złych ludzi, ale nikt nie jawi mu się gorszym niż Jakub Szapiro?
Opowieść Ryfki i historia Dawida układają się w zaskakującą kontynuację Króla, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. Chwytająca za gardło opowieść o wojnie oraz bezkompromisowe spojrzenie na oprawców i ofiary. Żydzi, Polacy i Niemcy. I to najtrudniejsze wyzwanie - pozostać człowiekiem.

Książka "Królestwo" - Szczepan Twardoch - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2018 r. Cena 32.33 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]