pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Konstytucja i melancholia

Autor książki:

Maciej K. Borowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788381472784
ISBN: 978-83-8147-278-4
Data: 2019-03-18
20.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Co powiedziałaby Polska, gdyby położyła się na kozetce u psychoanalityka?
Czy opis jej dzieciństwa i młodości pomógłby nam zrozumieć naturę jej współczesnych problemów? Czy pozwoliłby nam odpowiedzieć na pytanie o to, w jaki sposób wewnętrzne konflikty i motywacje wpływają na aktualną sytuację Polski? Eseje, które składają się na tę publikację, podejmują temat roli historii w kształtowaniu tożsamości politycznej Polaków. Stawiane w nich pytania dotyczą emocjonalnego i intelektualnego wymiaru historii oraz jej obecności w aktualnym życiu politycznym Polski.

Konstytucje bywały w przeszłości przedmiotem krwawych starć toczonych na polach bitewnych. Dziś teatrem starć o konstytucje są sądy. Te, chociaż nie kierują się względami politycznymi, podejmują rozstrzygnięcia, które mają często polityczne konsekwencje. W tych esejach staram się pokazać, w jaki sposób te rozstrzygnięcia pomagają kształtować tożsamość Polaków jako narodu politycznego, z jednej strony uwikłanego w swoją przeszłość, a z drugiej starającego się stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

Książka "Konstytucja i melancholia" - Maciej K. Borowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2019 r. Cena 20.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.