pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 5
Książki »
Tytuł książki:

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 5

Autor książki:

Włodzimierz Starosolski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 750 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301184766
ISBN: 978-83-0118-476-6
Data: 2016-04-15
70.59  79.00  8.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Kolejny, nowy 5. tom stanowi dalsze rozwinięcie znanej w środowisku budowlanym książki, obecnej na rynku wydawniczym od 30 lat. Obecnie na rynku funkcjonują także pozostałe części podręcznika (tomy 1-4).

Tom 5. poświęcono głównie elementom prętowym. Autor w sposób przystępny i szeroki podał zasady kształtowania, obliczania i konstruowania ustrojów i elementów konstrukcji szkieletowych, a następnie wiązarów dachowych i elementów pokrycia. W dalszej części tomu przedstawiono sposoby i metody kształtowania, obliczania i konstruowania łuków prętowych i powłokowych oraz belek, estakad i torów podsuwnicowych. Zagadnienia odniesiono zarówno do konstrukcji monolitycznych jak i prefabrykowanych wskazując na elementy wspomagania komputerowego w procesie projektowania.

W publikacji w sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy "europejskie" (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów - pokazującymi je w rzeczywistości.

Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.

Książka "Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 5" - Włodzimierz Starosolski - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 750 stron i została wydana w 2016 r. Cena 70.59 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Włodzimierz Starosolski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: