pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
podręcznik:

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 696 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 9788301173746
ISBN: 978-83-0117-374-6
Data: 2013-09-05
78.48  89.00  10.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3 - Włodzimierz Starosolski - opis książki:

Kolejna, już 5. edycja tomu 3 tej znanej w środowisku budowlanym książki. W tym wydaniu dokonano w stosunku do wydania 4. korekty zauważonych usterek w tekście, wzorach i na rysunkach. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy europejskie (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów - pokazującymi je w rzeczywistości.

Obecne na rynku cztery tomy podręcznika obejmują obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Przedstawiono tu również praktyczne zasady prawidłowego stosowania wspomagania projektowania obliczeniami komputerowymi.

W trzecim tomie podręcznika Autor omówił szeroko zasady obliczania i konstruowania słupów i ścian, także ścian oporowych, zasady aproksymacji konstrukcji żelbetowych modelami prętowymi (kratownicowymi), obliczanie i konstrukcję miejsc szczególnych (naroży, węzłów, wsporników, otworów, przegubów) oraz projektowanie fundamentów. Osobny, nowy rozdział został poświęcony projektowaniu posadzek przemysłowych - zagadnieniu, które dotychczas nie było szerzej omówione w literaturze przedmiotu.

Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.

Książka „Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 696 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3"
Włodzimierz Starosolski - autor m.in.:
Produkty podobne: