pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Konklawe

Autor książki:

Robert Harris

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788379859443
ISBN: 978-83-7985-944-3
Data: 2017-03-15
28.13  34.90  6.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

POTĘGA BOGA AMBICJA CZŁOWIEKA
W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na ziemi
W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi kolegium kardynalskiego kardynałowi Lomeliemu. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami.

Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami.

ZWROTY AKCJI OBJAWIENIA INTRYGI POLITYKIERSTWO
Autor bestsellera AUTOR WIDMO powraca z nowym współczesnym thrillerem rozgrywającym się za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej

Książka "Konklawe" - Robert Harris - oprawa miękka - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2017 r. Cena 28.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]