pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pisarstwo Karola Wojtyły - Jana Pawła II w oczach krytyków i uczonych
Tytuł książki:

Pisarstwo Karola Wojtyły - Jana Pawła II w oczach krytyków i uczonych

Autor książki:

Krzysztof Dybciak

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 800 s.
EAN: 9788381960106
ISBN: 978-83-8196-010-6
Data: 2019-12-23
52.94  79.00  26.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dzieje recepcji twórczości Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II, to jedna z najciekawszych przygód polskiej literatury. Zaraz po pamiętnym konklawe w październiku 1978 roku ujawniono autorstwo utworów, które wcześniej opublikował pod pseudonimami, potem pojawiały się nowe poetyckie, dramaturgiczne i prozatorskie dzieła pisarza, który odgrywał historyczna rolę w skali światowej jako przywódca miliardowej społeczności katolików. Twórczość Karola Wojtyły - Jana Pawła II była odważną intelektualnie próbą nadania literaturze wielkości i znaczenia, a ogromna recepcja tych utworów potwierdza wartość tego przedsięwzięcia.

W antologii Pisarstwo zebrano teksty autorów polskich. Kryteria wyboru materiału do antologii preferowały oryginalność, pierwszeństwo pojawiania się poszczególnych elementów procesu recepcyjnego pisarstwa Wojtyły - Jana Pawła II. W ten sposób można odtworzyć chronologię nowatorstwa hermeneutycznego i kolejność inspiracji wyprowadzanych z jego dzieł. Autorem wyboru jest wybitny znawca twórczości Karola Wojtyły - Jana Pawła II, Profesor Krzysztof Dybciak.

Pisarstwo ukazuje, jak ważna jest jego literacka twórczość dla kultury światowej, przekraczając granice piśmiennictwa artystycznego - w epoce postmodernizmu coraz mniej poważnego i coraz mniej poważnie traktowanego.

Książka "Pisarstwo Karola Wojtyły - Jana Pawła II w oczach krytyków i uczonych" - Krzysztof Dybciak - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 800 stron i została wydana w 2019 r. Cena 52.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Dybciak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Galopem po szczęście. Tom 1 - okładka książki

Galopem po szczęście. Tom 1

Justyna Bednarek, Jagna Kaczmarek
Słoń - okładka książki

Słoń

Sławomir Mrożek
Bajki Baczewskiego - okładka książki

Bajki Baczewskiego

Marek K.E. Baczewski
Zdradzone testamenty - okładka książki

Zdradzone testamenty

Milan Kundera