pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Koniec gry

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788327730794
ISBN: 978-83-2773-079-4
Data: 2022-10-05
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bez autocenzury. Dawid Ogrodnik pierwszy raz o sobie
Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik W intymnej rozmowie z Damianem Jankowskim mówi o życiu poza planem filmowym: o przemocy, mobbingu i nałogach, o szukaniu sobie miejsca, o wychowywaniu córki.

Gdzie kończy się gra, a gdzie zaczyna życie Czy można pozostać sobą w świecie kłamstwa i ciągłego odgrywania ról Ile warte są przyjaźń i rodzina Na bilans nigdy nie jest za wcześnie.

Dawid, konstruując swoje postacie filmowe w taki sposób, aby żadna z nich nie przypominała poprzedniej, sprawia, że praca z nim to zawsze wielkie wyzwanie. On umie to robić. Dawid reprezentuje aktorstwo, które najbardziej mnie porusza i fascynuje. Jest wymagający wobec siebie, czym zobowiązuje swoich partnerów do podobnej postawy wobec ich zadań. Dziękuję, Dawidzie.

Andrzej Seweryn
To, że Dawid jest wybitnym aktorem, powszechnie wiadomo, z tej książki można dowiedzieć się tego, że jest również nietuzinkową osobą o niezwykłej wrażliwości.

Maciej Pieprzyca
Czy to nie za wcześnie na życiowe podsumowania Pytają niektórzy. Nie jest za wcześnie, gdy chodzi o kogoś, kto tak skutecznie zmienia filmowe oblicza, zaskakuje, rozkochuje w sobie widzów i w każdym wydaniu jest autentyczny. Ile twarzy naprawdę ma Ogrodnik Warto się przekonać.

Karolina Korwin Piotrowska
Mój zawód sam w sobie jest kontrowersyjny, działamy przecież na emocjach żywych ludzi. Cała sztuka polega na tym, by nauczyć się niezbędnych umiejętności wyrażania siebie. I by nie stać się przy tym kimś innym. By po prostu pozostać sobą.

Dawid Ogrodnik
Dawid Ogrodnik - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny młodego pokolenia. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Czterokrotny laureat nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2012, 2014, 2017, 2019) oraz dwukrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł (2014, 2018). W roku 2014 otrzymał Paszport Polityki w kategorii Film, a w 2018 Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Znany m.in. z filmów: Chce się żyć, Jesteś Bogiem, Ostatnia rodzina, Cicha noc, Ikar, Najmro. Kocha, lubi, szanuje, Johnny oraz serialu Rojst.

Damian Jankowski - publicysta, krytyk filmowy, redaktor portalu Więź.pl i kwartalnika Więź. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka w Warszawie. Współautor książek: Innego cudu nie będzie, Nie ma wiary bez pytań, Świat przyspiesza, ja zwalniam.

Książka "Koniec gry" - Damian Jankowski, Dawid Ogrodnik - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.