pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Koncepcja Domain-Driven Design

Autor książki:

Vlad Khononov

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788328392625
ISBN: 978-83-2839-262-5
Data: 2022-08-25
52.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Domain-driven design, czyli projektowanie dziedzinowe, w skrócie DDD, jest zbiorem praktyk tworzenia architektury oprogramowania z uwzględnieniem dziedziny biznesu i jej problemów. W ten sposób logika biznesowa staje się sercem aplikacji. Wielu architektów jednak nie radzi sobie ze złożonością tworzonego oprogramowania. Nauczenie się zasad i wzorców DDD, przyswojenie technik dekompozycji dużego systemu, modelowania i projektowania integracji komponentów jest sposobem na zbudowanie systemu w pełni zgodnego z potrzebami i celami biznesowymi.

Ta książka zawiera opis podstawowych wzorców, zasad i praktyk przydatnych podczas analizy dziedzin biznesowych, ułatwiających zrozumienie ich strategii i dostosowanie architektury do potrzeb biznesu, aby umożliwić zbudowanie solidnej implementacji logiki biznesowej. Omówiono tu narzędzia i techniki podejmowania decyzji projektowych, a także istotniejsze wzorce projektowe. Dużo uwagi poświęcono kodowi i różnym sposobom implementacji logiki biznesowej systemu. Opisano również techniki i strategie stosowania DDD w rzeczywistych projektach. Ciekawym elementem jest zaprezentowanie związków projektowania dziedzinowego z innymi ważnymi metodologiami i wzorcami.

W książce między innymi:

analiza dziedziny biznesowej firmy w kontekście architektury systemu

strategiczne i taktyczne narzędzia DDD

budowa wspólnego rozumienia dziedzin biznesowych

dekompozycja systemu na konteksty ograniczone

koordynacja pracy wielu zespołów

stopniowe wdrażanie technik DDD do projektów typu brownfield

DDD: praktyczny sposób na rozwiązanie problemów biznesowych!

Książka "Koncepcja Domain-Driven Design" - Vlad Khononov - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2022 r. Cena 52.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.