pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Komunikacja elektroniczna w Kodeksie postępowania administracyjnego...
książka:

Komunikacja elektroniczna w Kodeksie postępowania administracyjnego Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
EAN: 9788376206141
ISBN: 9788376206141
Data: 2011-03-15
pozycja niedostępna

Komunikacja elektroniczna w Kodeksie postępowania administracyjnego... - opis wydawcy:

Komunikacja elektroniczna w Kodeksie postępowania administracyjnego. Komentarz to pierwsze tak szczegółowe omówienie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, które dotyczą zastosowania nowych technologii w postępowaniach (ogólnym i uproszczonych) uregulowanych w tym akcie. Uwzględniono w nim najnowsze zmiany w tym zakresie dokonane w 2010 r. w aż trzech nowelizacjach Kodeksu: w ustawie z 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 40, poz. 230), w ustawie z 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz. U. Nr 167, poz. 1131) oraz w ustawie z 3 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2011 r. Nr 6, poz. 18).
Autor w sposób wyczerpujący wyjaśnia najważniejsze problemy stosowania technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w postępowaniu administracyjnym - m.in. wnoszenie elektronicznych podań, doręczanie przez organ administracji publicznej pism w formie dokumentów elektronicznych oraz elektroniczny dostęp do akt sprawy.
Komentarz jest adresowany do pracowników administracji publicznej oraz prawników - zwłaszcza sędziów sądów administracyjnych, a także radców prawnych i adwokatów występujących przed organami administracji publicznej.
Stan prawny na 15 lutego 2011 roku.
Dr Grzegorz Sibiga - adiunkt w Zakładzie Prawa Administracyjnego w Instytucie Nauk Prawnych PAN, ekspert w Zespole ds. Usuwania Barier Prawnych i Proceduralnych w e-Administracji przy Komitecie Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności. Uczestniczył również jako ekspert sejmowy w pracach nad ustawą o dowodach osobistych oraz nowelizacją ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Grzegorz Sibiga - autor m.in.:
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019 roku.