pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Komentarz do spraw o rozwód
Komentarz do spraw o rozwód 138.60 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Kodeks postępowania karnego. Komentarz
Kodeks postępowania karnego. Komentarz 278.88 zł pozycja dostępna!
książka:

Komentarz do spraw rodzinnych. Seria: Komentarze z wokandy

autor:

Jan Ignaczewski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1024 s.
EAN: 9788327805966
ISBN: 978-83-2780-596-6
Data: 2014-05-23
pozycja niedostępna

Komentarz do spraw rodzinnych. Seria: Komentarze z wokandy - Jan Ignaczewski - opis książki:

Niniejsza książka zainicjowała nową - cieszącą się uznaniem Czytelników - serię wydawniczą Komentarze z wokandy. Podstawowym walorem książek tej serii jest przyjęta konwencja komentowania spraw, a nie przepisów, co umożliwia przedstawienie biegu postępowań sądowych w aspekcie materialnym i procesowym w wielopłaszczyznowym ujęciu.

Publikacja - zrywając z dotychczasowym kanonem abstrakcyjnego komentowania przepisów w oderwaniu od konkretnych spraw - zawiera omówienie obowiązujących przepisów i ich wpływu na bieg postępowania z perspektywy zabezpieczenia praw rodziny i dziecka oraz realizacji funkcji ochronnych sądownictwa opiekuńczego. Przeprowadzono w nim analizę porównawczą praktyki pod kątem, jaka ona jest, a jaka być powinna. W publikacji nie ograniczono się bowiem do krytyki, lecz wskazano także na konkretne rozwiązania, których celem jest usunięcie dostrzeżonych nieprawidłowości.

W pracy szczegółowo omówiono krok po kroku przebieg postępowań sądowych, przesłanki rozstrzygnięć głównych i postanowień uzupełniających. Wiele miejsca poświęcono także problematyce wykonywania orzeczeń i ugód.

Wydanie drugie zawiera omówienie większej liczby spraw, wzbogaconych nowym orzecznictwem, które dodatkowo opatrzono wypowiedziami Trybunału Konstytucyjnego, poświęconymi rodzinie i jej szczególnej ochronie prawnej.

Publikacja - poza nowatorskim komentarzem do spraw - zawiera też elementy klasycznego komentarza do przepisów, a także szczegółowy i uporządkowany wybór komentatorskich tez Sądu Najwyższego. Dopełnieniem całości są wzory pism i orzeczeń oraz aneks zawierający tekst przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, wyciąg z Kodeksu postępowania cywilnego oraz rządowy projekt założeń fundamentalnych zmian w zakresie ochrony osób niepełnosprawnych, co ma bezpośredni związek z ratyfikowaniem przez Polskę Konwencji o ochronie osób niepełnosprawnych.

Publikacja kierowana jest przede wszystkim do sędziów, adwokatów, radców prawnych specjalizujących się w problematyce spraw rodzinnych, a także do pracowników instytucji zajmujących się rodziną.

Autorami Komentarza są sędziowie mający wieloletnią praktykę w zakresie orzekania w sprawach z dziedziny prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Książka „Komentarz do spraw rodzinnych. Seria: Komentarze z wokandy” - oprawa twarda - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 1024 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Komentarz do spraw rodzinnych. Seria: Komentarze z wokandy"
Jan Ignaczewski (red.) - autor m.in.: