pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Komandosi Hitlera. Niemieckie siły specjalne. Seria: Sekrety historii

Autor książki:

James Lucas

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 155x205 mm
EAN: 9788381511872
ISBN: 978-83-8151-187-2
Data: 2019-04-05
Cena wydawcy: 29.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nieustraszeni marynarze z jednostek "K", elitarne i świetnie wyszkolone oddziały Brandenburg penetrujące nieprzyjacielskie tyły, przebiegli partyzanci z Werwolfu, a nawet mali sabotażyści z Hitlerjugend - wszyscy oni tworzyli siły specjalne hitlerowskiej armii. Czuli, że są elitą, że otacza ich aura tajemniczości. Wiedzieli, że muszą spełnić wyśrubowane wymagania i być twardzi jak stal.

Niemieckie siły specjalne w latach drugiej wojny światowej nie osiągnęły potencjału dorównującego temu, który stał się udziałem alianckich spadochroniarzy, komandosów i rangersów czy też jednostek SAS (Special Air Service). Wewnętrzne konflikty i konserwatyzm niemieckiego naczelnego dowództwa hamowały ich rozwój. Mimo to były obecne od samego początku wojny, kiedy ich upozorowane ataki, miedzy innymi na radiostację w Gliwicach, dostarczyły pretekstu do jej rozpoczęcia, aż po ostatnią fazę konfliktu, w której miały niebagatelny udział w próbach uchronienia Rzeszy przed klęską. Zapisały się też brawurowymi akcjami - takimi jak uwolnienie Mussoliniego.

Ta książka to najpełniejsze, skierowane do szerokiego kręgu czytelników opracowanie o niemieckich siłach specjalnych z okresu drugiej wojny światowej.

JAMES LUCAS, uznany specjalista w dziedzinie niemieckiej wojskowości z czasów Trzeciej Rzeszy. Podczas drugiej wojny światowej walczył w jednostkach brytyjskiej piechoty. Po wojnie na potrzeby badań historycznych nawiązał kontakty z niemieckimi kombatantami.

Książka "Komandosi Hitlera. Niemieckie siły specjalne. Seria: Sekrety historii" - James Lucas - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]