pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kolonia Marusia

Autor książki:

Sylwia Zientek

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788328037397
ISBN: 978-83-2803-739-7
Data: 2016-11-17
Cena wydawcy: 34.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Halina dorastała w Kolonii Marusi, niewielkiej wiosce na polskim Wołyniu, w ziemi, której piękno i spokój opiewał w swoich wierszach Czechowicz. Potomkini polskiej szlachty, córka bogacza i miejscowej piękności - miała wszystko, o czym można marzyć. Sielankę przerywa wybuch wojny. A gdy Ukraińcy zaczynają mordować Polaków, świat małej Haliny wywraca się do góry nogami. I choć jej samej i jej rodzinie udaje się uciec, przeczucie nadchodzącej katastrofy już zawsze będzie jej towarzyszyć, odciskając na jej życiu piętno, które kobieta jak swoiste dziedzictwo przekaże córce.

Sylwia, pisarka, a wcześniej wzięta prawniczka, po śmierci matki próbuje odtworzyć dramatyczne losy rodziny, o których Halina nigdy nie chciała mówić. Ma nadzieję, że dzięki temu odzyska spokój ducha i kontrolę nad swoim życiem, w którym coraz silniejsze ataki paniki próbuje powstrzymać kolejnymi lampkami wina. Od dziecka bowiem jest przekonana, że lada chwila wydarzy się katastrofa.

Zientek tworzy poruszające, przenikliwe i niezwykle realistyczne studium traumy tak wielkiej i niewyobrażalnej, że oddziałowuje na kolejne pokolenia. To także wspaniały, niekiedy bolesny i wzruszający obraz relacji matki i córki, które są dla siebie jednocześnie największym rozczarowaniem i najważniejszym punktem odniesienia. To również piękna opowieść o szczęściu, które w każdej chwili może zostać nam odebrane.

Książka "Kolonia Marusia" - Sylwia Zientek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2016 r.