pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kodeks postępowania karnego Tom 1 Komentarz do art. 1-166
Tytuł książki:

Kodeks postępowania karnego Tom 1 Komentarz do art. 1-166

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1296 s.
Wymiar: 179x246 mm
EAN: 9788381075596
ISBN: 978-83-8107-559-6
Data: 2017-10-03
pozycja niedostępna
Produkty podobne:

Publikacja stanowi pierwszą część komentarza do kodeksu postępowania karnego, pod redakcją naukową profesora Ryszarda A. Stefańskiego i sędziego Stanisława Zabłockiego, przygotowanego przez uznane autorytety z zakresu prawna karnego procesowego, przedstawicieli zarówno praktyki prawniczej, jak i nauki.

Zawiera szczegółowe omówienie naczelnych zasad procesu karnego, właściwości i składu sądu, statusu stron, obrońców i pełnomocników oraz czynności procesowych.

Szczególną uwagę poświęcono nowym lub zmienionym przepisom, co do których nie ma jeszcze lub jest jedynie nieliczna literatura, a orzecznictwo nie zostało jeszcze wykształcone lub ujednolicone. Pomoże to czytelnikom w rozwiązaniu wielu wątpliwości interpretacyjnych powstałych w wyniku wprowadzenia, a następnie odwrócenia tzw. dużej nowelizacji k.p.k.

W komentarzu zaprezentowano też niektóre z nieobowiązujących już zmian wprowadzonych tzw. dużą nowelizacją k.p.k. W trybie kasacyjnym proceduralna prawidłowość tych postępowań przez długi czas będzie badana z uwzględnieniem treści nieobowiązujących przepisów.

W opracowaniu prezentowane są liczne poglądy wypowiadane w literaturze i orzecznictwie, w tym niekiedy przeciwstawne, wobec których autorzy zajmują jednoznaczne stanowisko.

Książka "Kodeks postępowania karnego Tom 1 Komentarz do art. 1-166" - Stanisław Zabłocki, Jacek Kosonoga, Jerzy Skorupka, Ryszard Stefański - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1296 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Stanisław Zabłocki, Jacek Kosonoga, Jerzy Skorupka, Ryszard Stefański - autor m.in.: