pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kodeks postępowania karnego. Komentarz. Seria: Komentarze Kodeksowe
Tytuł książki:

Kodeks postępowania karnego. Komentarz. Seria: Komentarze Kodeksowe

Autor książki:

Jerzy Skorupka

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 1940 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788325587819
ISBN: 978-83-2558-781-9
Data: 2016-11-03
369.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Kodeks postępowania karnego. Komentarz prezentuje w sposób wszechstronny dorobek doktryny i judykatury. Ponadto uwzględnia aktualne piśmiennictwo z komentowanej dziedziny i dziedzin pokrewnych.

Dzieło to w sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:
- przepisów ogólnych dotyczących postępowania karnego,
- właściwości oraz składu sądu,
- stron, obrońców, pełnomocników oraz przedstawicieli społecznych występujących w postępowaniu karnym,
- czynności procesowych,
- dowodów,
- środków przymusu,
- postępowania przygotowawczego,
- postępowania przed pierwsza instancją,
- postępowania dowodowego,
- postępowania szczególnego
- nadzwyczajnych środków zaskarżenia,
- kosztów procesu,
- postępowania w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych.

Drugie wydanie uwzględnia omówienie wszystkich ostatnich zmian KPK, w tym m.in.:
- ustawę z 10.7.2015 r., która wprowadza obowiązek rejestrowania rozpraw za pomocą urządzenia rejestrującego dźwięk albo obraz i dźwięk, jednocześnie zezwalając stronie, obrońcy, pełnomocnikowi i przedstawicielowi ustawowemu na otrzymanie odpłatnie jednej kopii zapisu dźwięku albo obrazu i dźwięku. Nowela weszła w życie 1.1.2016 r.

- ustawę z 9.10.2015 r., mająca na celu zapewnienie pokrzywdzonemu wydania wniosku o zgłoszonym przez niego przestępstwie. Wniosek taki zawierać powinien datę oraz miejsce jego przyjęcia, wskazanie organu przyjmującego wraz z danymi do kontaktu, sygnaturę sprawy, dane określające tożsamość pokrzywdzonego, czas i miejsce popełnienia czynu, którego dotyczy zawiadomienie, oraz zwięzły opis czynu i wyrządzonej szkody. Nowela weszła w życie 13.2.2016 r.

- ustawę z 28.1.2016 r. - Prawo o prokuraturze, która w zakresie KPK wprowadza zmiany związane z likwidacją wojskowych jednostek organizacyjnych oraz dotyczące uprawnienia Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego do wnoszenia kasacji. Nowela ta weszła w życie 4.3.1.2016 r. oraz 4.4.2016 r.

- ustawę z 11.3.2016 r., która m.in. zakłada powrót do inkwizycyjnego modelu postępowania sądowego przewidującego aktywny udział sądu w toku procesu, zmiany w zakresie dostępu do akt sprawy w postępowaniu aresztowym oraz przesłankach stosowania środków zapobiegawczych, ogranicza stosowanie trybów konsensualnych, dopuszcza tzw. owoce zatrutego drzewa, znosi tzw. zgodę następczą oraz wprowadza nowy środek w postaci skargi na wyrok sądu odwoławczego. Nowela ta weszła w życie 15.4.2016 r. oraz - w zakresie kilku przepisów - 1.1.2017 r.

- ustawę z 10.6.2016 r., która ma na celu wzmocnienie konstytucyjnej zasady jawności rozprawy w postępowaniu karnym oraz powiązanie możliwości utrwalania i transmisji przebiegu rozprawy przez przedstawicieli środków masowego przekazu z jawnością jej przebiegu. Nowela ta weszła w życie 5.8.2016 r.

Książka "Kodeks postępowania karnego. Komentarz. Seria: Komentarze Kodeksowe" - Jerzy Skorupka (red.) - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 1940 stron i została wydana w 2016 r. Cena 369.38 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Skorupka (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Kodeks postępowania karnego. Komentarz - okładka książki
Kodeks postępowania karnego. Komentarz Katarzyna T. Boratyńska, Adam Górski, Andrzej Sakowicz