pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kocio

Autor książki:

Elżbieta Isakiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sic
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 123x197 mm
EAN: 9788365459190
ISBN: 978-83-6545-919-0
Data: 2018-05-14
15.74 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

To książka - gratka dla miłośników kotów i dobrej literatury. Elżbieta Isakiewicz, autorka miniatur literackich, powieści i zbiorów reportaży tym razem czyni swym bohaterem kota. "Kot stoi wyżej" - takim wnioskiem kończą się zawarte w książce krótkie anegdotyczne opowieści, przeplatane z życia wziętymi, reporterskimi w detalach historiami o kotach i ludziach, o ich wspólnej codzienności (ale też niecodzienności). Nie są to jednak słodkie kocie opowiastki! Jest w nich miejsce na zazdrość i zdradę, jest kot heroiczny i kot samobójca, snują się dramaty, jak w historii o tragicznym losie dziewczyny, w który wplata się kot wypatrzony na starej fotografii.

A wszystko to w stylu w naturalny sposób łączącym śmiech i gorycz, przeszłość i współczesność, świat emocji i kultury. Na stronach "Kocia" koty bliskie, zaprzyjaźnione czy też "zasłyszane" spotykają się bezkolizyjnie z "Kotami" T.S. Eliota i kocimi skojarzeniami wywołanymi lekturą Czechowa, Tołstoja, Manna, Dostojewskiego, Gombrowicza, Leśmiana.

Ta książka, różnorodna stylistycznie, pisana słowotwórczo kreatywnym językiem, pozostawia nas z otwartym pytaniem: kto tu kogo ma? Człowiek kota, czy kot człowieka?
Elżbieta Isakiewicz, prozatorka, reportażystka. Autorka m.in. miniatur literackich "Niewyśnione historie", powieści o kobiecie i mężczyźnie "Kaprys", uznanych książek reporterskich o II wojnie światowej "Ustna harmonijka" i "Czerwony ołówek". Publikowała w Tygodniku Powszechnym, Newsweeku, Gazecie Wyborczej. Laureatka m. in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Nagrody UE w konkursie "Razem przeciwko dyskryminacji". Miłośniczka kotów i poddana dwóch. Jej literacki fanpage www.facebook.com/E.Isakiewicz przyciąga tysiące czytelników.

Książka "Kocio" - Elżbieta Isakiewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sic. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2018 r. Cena 15.74 zł. Zapraszamy na zakupy!