pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chwile Wspomnienia dalekie i bliskie

Autor książki:

Elżbieta Isakiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sic
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366370197
ISBN: 978-83-6637-019-7
Data: 2022-12-27
25.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wybucha zaraza. W jej ciszy i grozie rodzi się dziennik. Czyta się go jak powieść, gęstą, wielowarstwową, buszującą w czasie. Autorka sięga do wspomnień z dzieciństwa, by ze stękającej biedą poniemieckiej kamienicy w nadmorskim miasteczku wyprowadzić je na drogę, na której los spotyka narratorkę z postaciami z wielkiej historii, m.in. Lechem Wałęsą, Czesławem Miłoszem, Ryszardem Kuklińskim czy Janem Nowakiem-Jeziorańskim. Widziane z bliska sceny z najnowszych dziejów Polski przenikają się z intymnymi wątkami osobistymi, te zaś z dźwigającymi swoją dramaturgię historiami poznanych ludzi, lektur i społecznych zjawisk.

Różnorodność gatunkową Chwil, od reportażu po prozę poetycką, łączy energia języka, wyłuskującego niecodzienne skojarzenia, odsłaniającego ukrytą esencję zdarzeń i nadającego książce własny styl, a także klimat pokory i respektu wobec niezgłębionej tajemnicy istnienia.

Elżbieta Isakiewicz - prozatorka, reportażystka, eseistka, poetka. Ważniejsze książki: Szelma i inne opowieści przyziemne, Niewyśnione historie, Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści, Kaprys. Przypowieść o kobiecie i mężczyźnie, Czerwony ołówek. O Polaku, który ocalił tysiące Żydów, Piekło ocalonych. Laureatka m.in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000) i Nagrody Dziennikarskiej UE w konkursie Razem przeciw dyskryminacji (2011). Fanpage www.facebook.com/E.Isakiewicz, gdzie zamieszcza miniatury literackie, gromadzi tysiące czytelników.

Książka "Chwile Wspomnienia dalekie i bliskie" - Elżbieta Isakiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Sic. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2022 r. Cena 25.02 zł. Zapraszamy na zakupy!