pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kochankowie Burzy. Tom 5. Czas wojny, czas miłości

Autor książki:

Elżbieta G. Erban

Dane szczegółowe:
Wydawca: Videograf
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788378359784
ISBN: 978-83-7835-978-4
Data: 2023-05-09
29.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kochankowie Burzy to monumentalne dzieło życia Elżbiety Gizeli Erban.

Porywająca opowieść o wielkiej miłości, dla której tło stanowią wydarzenia poprzedzające wybuch powstania styczniowego.

Śledząc losy młodziutkiej Niny, czytelnik przenosi się do czasów, gdy honor i obowiązek wobec Ojczyzny były cenniejsze niż własne życie. Autorka w obrazowy sposób odwzorowuje panujące wtedy nastroje, mody oraz realia codzienności. Wyczarowuje przed naszymi oczami dawno miniony świat, pełen zarówno wystawnych balów, jak i krwawo tłumionych zamieszek.

Świat mało znany dla wielu czytelników, a jednocześnie urokliwy jak sceneria ziemiańskiego dworku i pasjonujący jak najbardziej wciągająca salonowa intryga. W piątym tomie cyklu -Czas wojny, czas miłości-Nina sprawuje pieczę nad Makowem, zastępując w tej roli swojego męża, który wiedziony poczuciem obowiązku przystępuje do powstania.

Trudno jej pogodzić się z myślą, że Aleks ryzykuje własne życie, przedkładając dobro ojczyzny nad szczęście rodziny. Młoda hrabina doskonale się odnajduje w roli dziedziczki ogromnego majątku, wykazując się nie tylko gospodarnością i zaradnością, ale również zmysłem dyplomacji. Dzielnie stawia czoło rosyjskim oficerom stacjonującym w pałacu oraz chłopom, którzy dają się zwieść carskim obietnicom. Choć nastały trudne czasy wojny, w pewien sposób życie toczy się jednak swoim rytmem, któremu bieg nadaje miłość - najsilniejsza motywacja do heroicznych czynów.

Książka "Kochankowie Burzy. Tom 5. Czas wojny, czas miłości" - Elżbieta G. Erban - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Videograf. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2023 r. Cena 29.95 zł. Zapraszamy na zakupy!