pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Katolicyzm ewangeliczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 396 s.
Wymiar: 140x202 mm
EAN: 9788375958126
ISBN: 978-83-7595-812-6
Data: 2014-05-23
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Katolicyzm ewangeliczny - George Weigel - opis książki:

Nowa Ewangelizacja - wyzwaniem współczesnego katolika!

Niezwykle ważna publikacja, która nie tylko opisuje stan Kościoła u progu XXI wieku, ale także diagnozuje najważniejsze wyzwania jakie stoją przed każdym z nas!

Idea ewangelizacji nie jest pojęciem nowym. Znamienne słowa świętego Jana Pawła II „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” wskazują na fakt, iż polski papież żył ideą nowej ewangelizacji w formie licznych pielgrzymek duszpasterskich do wszystkich zakątków świata, by w ten sposób wzmocnić lud Kościoła i lepiej przygotować Kościół do jego misji. Nadał także nową głębię rozumieniu przez Kościół swej misyjnej tożsamości.

Współczesnemu człowiekowi trzeba proponować Ewangelię. Kościół zaś musi dawać świadectwo, często jako kontrkultura, przypominać prawdy o Bogu i ludzkości, stworzeniu i odkupieniu, o ludzkim szczęściu i prawym życiu, którego uczy Ewangelia. Głoszenie Ewangelii i dawanie świadectwa nie jest obowiązkiem niewielkiej grupy kobiet i mężczyzn zwanych „misjonarkami” i „misjonarzami”, posłanych do obcych krajów, lecz każdego katolika, który został przez chrzest włączony w powołanie misyjne.

Określenie „katolicyzm ewangeliczny” oznacza rodzaj katolicyzmu, który rodzi się przez działanie Ducha Świętego, inicjującego głęboką reformę katolicyzmu, która ma odpowiedzieć na wyzwania stawiane życiu chrześcijańskiemu poddawanemu prądom zmian przeobrażających kulturę światową od dziewiętnastego wieku.

Książka „Katolicyzm ewangeliczny” - oprawa miękka - Wydawnictwo M.

Książka posiada 396 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Katolicyzm ewangeliczny"
George Weigel - autor m.in.:
Lekcje nadziei - okładka książki
Lekcje nadziei George Weigel;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Boski kosmos - okładka książki
Boski kosmos Olivier Clement
Pierwsze tysiąc lat - okładka książki
Pierwsze tysiąc lat Robert L. Wilken