pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kaszubskie ostoje obrazów
Tytuł książki:

Kaszubskie ostoje obrazów

Autor książki:

Dorota Folga-Januszewsza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bosz
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 240x300 mm
EAN: 9788375763386
ISBN: 978-83-7576-338-6
Data: 2019-10-08
49.54  51.94  2.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kaszubskie ostoje obrazów, autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, to bogato ilustrowany album poświęcony twórczości dwóch artystów ojca i syna Włodzimierza i Błażeja Ostoja Lniskich.
Rozpoczynające książkę omówienie najważniejszych tendencji artystycznych dominujących na Kaszubach umożliwi szczegółowe poznanie specyfiki tamtejszej kultury. Kolejne rozdziały książki, w pełni skoncentrowane na dorobku artystycznym Ostoja Lniskich, dowodzą, jak te same motywy są różnorodnie odzwierciedlane i interpretowane przez bliskich sobie twórców: ojca, zakorzenionego w rodzimej, kaszubskiej tradycji, specjalizującego się w rzeźbie, drzeworytach i obrazach na szkle, oraz syna, profesora akademickiego, autora litografii, grafik, rysunków i projektów książek.
Zgromadzony zbiór reprodukcji prezentuje bogatą twórczość obydwu artystów, podkreślając z jednej strony ich indywidualność, z drugiej zaś wpływ miejsca, z którego się wywodzą, a zwłaszcza niezaprzeczalną siłę dziedziczenia idei.

Książka "Kaszubskie ostoje obrazów" - Dorota Folga-Januszewsza - oprawa twarda - Wydawnictwo Bosz. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2019 r. Cena 49.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Sztuka II RP - okładka książki
Sztuka II RP Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska
Wawel - okładka książki
Wawel Jan Bułhak
Witkacy - okładka książki
Witkacy Anna Żakiewicz
Wojciech Sadley. Tkanina życia - okładka książki
Wojciech Sadley. Tkanina życia Jacek Barszcz, Jarosław M. Zawadzki