pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kara

Autor książki:

Maja Wolny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788376482262
ISBN: 978-83-7648-226-2
Data: 2009-09-15
pozycja niedostępna

Opis książki:

Niezwykły monolog młodej kobiety-emigrantki, monolog samotności na autostradzie.
W noc swoich trzydziestych urodzin Karolina zwana Karą podróżuje z Krakowa do Brukseli. Po drodze dokonuje swoistego rozliczenia: bilansu miłości, nienawiści oraz zdrady - tego wszystkiego, czego doświadczyła przez ostatnie lata, pomieszkując na Wschodzie i Zachodzie, kochając dwóch mężczyzn z różnych kultur i odkrywając ich tajemnice.
W powieści pojawiają się historyczni i fikcyjni ludzie drogi; mężowie stanu i tułacze: m.in. Karol Wojtyła, Edward Gierek, Vika z Uzbekistanu, która porzucając swojego upośledzonego syna, zostaje świadczącą usługi erotyczne dla niepełnosprawnych seksassistente czy didżej Igor, nielegalnie mieszkający w Brukseli Białorusin.
Jest to swego rodzaju zapis podróży emigracyjnej, która dla Kary, podobnie jak dla wielu współczesnych Polaków, rozgrywa się nie tylko w czasie i przestrzeni, ale przede wszystkim w świecie uczuć.
Nadzwyczaj szczery monolog o życiu w obcym kraju, wyobcowaniu i zagubieniu. Poruszające i wrażliwe pisarstwo wysokiej próby.
Olga Tokarczuk
Maja Wolny (ur. 1976) - dziennikarka i eseistka, doktor nauk politycznych. Studiowała w Krakowie, Warszawie i Brukseli. W Delfach odebrała prestiżowy dyplom europejskiego menedżera kultury. Jest autorką książki o współczesnej nowomowie "Język sukcesu" (2005) i współautorką "Kroniki śmierci przedwczesnych", zbioru esejów o tragicznie zmarłych artystach (2000). W latach 1998-2002 była dziennikarką działu kultury tygodnika "Polityka". Od 2003 roku mieszka w Belgii, gdzie kieruje Fundacją Post Viadrina, miejscem spotkań ludzi i książek z Europy Wschodniej. "Kara" to jej debiut powieściowy.

Książka "Kara" - Maja Wolny - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2009 r.