pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kapucyni i święty Franciszek
Tytuł książki:

Kapucyni i święty Franciszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Serafin
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 190x125 mm
EAN: 9788366779105
ISBN: 978-83-6677-910-5
Data: 2021-06-07
23.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zakon kapucyński wyłonił się z duchowej rodziny franciszkańskiej dzięki wielkim pragnieniom braci, którzy chcieli, by na nowo zapłonął w ich sercach ewangeliczny radykalizm Świętego Franciszka z Asyżu. W dawnych kronikach Zakonu możemy z łatwością zauważyć wielka radość pierwszych kapucynów, dających świadectwo o tym, że po wielu latach poszukiwań w nowej reformie odnaleźli spełnienie swych marzeń, by żyć w pełni Reguła i duchem Zakonodawcy.

Autor książki proponuje pogłębione odczytanie kapucyńskiego charyzmatu oraz odkrycie dróg, którymi wędruje w naszych czasach Zakon Braci Mniejszych Kapucynów. Jest naszym przewodnikiem po kartach Konstytucji oraz uczy duchowego rozumienia zakonnego prawodawstwa. Zwraca uwagę na obecność w Konstytucjach osoby i ducha Świętego Franciszka, formułując tezę, że aktualne Konstytucje kapucyńskie są najbardziej franciszkańskie ze wszystkich poprzednich, co daje nam również nadzieje, że są także bardzo ewangeliczne i stanowią duchowy pomost pomiędzy Świętym Franciszkiem i jego pierwszymi braćmi, a tymi, którzy w dzisiejszych czasach próbują iść jego śladami.

Książka "Kapucyni i święty Franciszek" - Janusz Kaźmierczak OFMCap - oprawa miękka - Wydawnictwo Serafin. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2021 r. Cena 23.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sumienie. Szept Boga - okładka książki

Sumienie. Szept Boga

Andrzej Zwoliński
Litania Serca - okładka książki

Litania Serca

Andrzej Zwoliński
Grzegorz VII - okładka książki

Grzegorz VII

Glauco Maria Cantarella
Produkty podobne:
Kwiatki Świętego Franciszka - okładka książki

Kwiatki Świętego Franciszka

św. Franciszek z Asyżu
Miłosierdzie zmienia wszystko - okładka książki

Miłosierdzie zmienia wszystko

o. Emilian Gołąbek OFM