pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kaplica Sykstyńska na nowo odkryta

Autor książki:

Heinrich Pfeiffer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 240x320 mm
EAN: 9788375530261
ISBN: 978-83-7553-026-1
Data: 2008-11-19
147.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pierwsza w świecie pełna prezentacja Sykstyny! Niepowtarzalne dzieło sztuki sfotografowane po renowacji! Pierwotna kolorystyka bez późniejszych zamalowań! Genialne freski widziane z bliska! Znane na całym świecie arcydzieło Michała Anioła "Sąd Ostateczny" oraz dzieła innych włoskich mistrzów renesansowego malarstwa zdobiące ściany i sklepienie Sykstyny. Zaprezentowany szczegół po szczególe! Odkrywcze studium wybitnego historyka sztuki, o. prof. Heinricha Pfeiffera. Autor tekstu ponad 50 lat prowadził badania nad Kaplicą Sykstyńską! Dotarł do pierwotnych znaczeń ukrytych w malowidłach. Przystępnie i frapująco, a zarazem wiernie opisał i przeanalizował zawarty we freskach program teologiczny. Oparł się na dokumentach z epoki, m.in. na korespondencji Michała Anioła. Dzięki niemu krok po kroku podążamy za myślą teologów i artystów, odnajdujemy niespodziewane znaczenia ukryte w obrazach.
W "Tryptyku Rzymskim" ("Medytacje nas Księgą Rodzaju na progu Kaplicy Sykstyńskiej") Jan Paweł II napisał: "jest w Watykanie Kaplica, która czeka na owoc twojego widzenia". Słowa te odniósł do Michała Anioła. To właśnie jego widzenie możemy podziwiać na ścianach Kaplicy Sykstyńskiej. Nazwa jej pochodzi od imienia fundatora, papieża Sykstusa IV. Ściany ozdobili freskami najwięksi mistrzowie" Michał Anioł, Perugino, Botticeli, Ghirlandaio i Pinturicchio. Najsłynniejsze - na sklepieniu i ścianie ołtarzowej - to dzieło Michała Anioła. Kaplica Sykstyńska znana jest też z tego, ze to właśnie tu odbywają się konklawe.
Album "Kaplica Sykstyńska na nowo odkryta" to jedyna w swoim rodzaju księga stanowiąca źródło informacji, fascynacji i inspiracji.
Album wydany został w ramach międzynarodowego programu, we współpracy z Muzeami Watykańskimi. Do udziału w projekcie z ramienia Polski został zaproszony Biały Kruk.
Najwyższy poziom edytorski! Oprawa twarda, eleganckie granatowe płótno, złocenia, tłoczenia, obwoluta lakierowana, papier kredowy 175 g.

Książka "Kaplica Sykstyńska na nowo odkryta" - Heinrich Pfeiffer - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2008 r. Cena 147.04 zł. Zapraszamy na zakupy!