pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości

Autor książki:

Richard Dawkins

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editio
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140x208 mm
EAN: 9788324672622
ISBN: 978-83-246-7262-2
Data: 2014-01-13
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sztuka zaraźliwego entuzjazmu

Kim tak naprawdę jest Richard Dawkins Genialnym naukowcem czy religijnym szarlatanem Jego kolejne tezy budzą mnóstwo skrajnych emocji, od zachwytu po zagorzałą krytykę. Jedno jest pewne - to znakomity orator i doskonały pisarz. Teksty wychodzące spod jego pióra są uznawane za wybitne i nawet najwięksi przeciwnicy przyznają, że argumentacja, jaką stosuje, jest niebezpiecznie przekonująca...

Możesz kochać Dawkinsa albo go nienawidzić, nie wolno Ci jednak przejść obojętnie obok tej książki. Jest ona imponującym wycinkiem naszego wszechświata, doskonale przeanalizowanym i odkrytym na nowo. To zebrane w jednej książce najlepsze i najbardziej przełomowe z esejów Dawkinsa: na temat pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. To także poruszający hołd złożony przyjaciołom i polemistom.

Przyjrzyj się z bliska myśleniu i pasji jednego z największych intelektualistów naszych czasów. Poznaj jego trzeźwe poglądy na rzeczywistość oraz refleksje, które sprawią, że spojrzysz na wiele spraw we własnym życiu z zupełnie nowej perspektywy.


Wstęp do polskiego wydania napisał Jan Stradowski, szef działu Nauka magazynu Focus.


Profesor Richard Dawkins - brytyjski etolog, zoolog, ewolucjonista i publicysta. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród naukowych i literackich, a także szefem katedry popularyzacji nauki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Napisał wiele książek, które zmieniły bieg nauki, w tym Rozplatania tęczy, Ślepego zegarmistrza i Boga urojonego. Mieszka w Oksfordzie.

Zdecydowanie pobudza do myślenia.


New York Times Book Review
Entuzjazm Dawkinsa dla różnorodności życia na naszej planecie powinien okazać się zaraźliwy.


Publishers Weekly
Zagorzały orędownik wyższości nauki empirycznej nad przesądami. (...) Nawet jego najbardziej bezkompromisowe teksty budzą zachwyt nad cudami fizycznego świata.


Library Journal
Po przyznaniu niniejszemu zbiorowi nagrody dla najlepszej książki popularnonaukowej roku Tym, co łączy wszystkie eseje, jest ożywiający je duch naukowej przejrzystości, intelektualnej uczciwości, prawdy i odwagi. (...) Dawkinsa czyta się z radością, nie tylko z powodu piękna jego prozy, ale także ze względu na elegancję i siłę jego argumentów.


Literary Review

Książka "Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości" - Richard Dawkins - oprawa miękka - Wydawnictwo Editio. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]