pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Kapitalizm w Europie czyli raz jeszcze o sile sprawczej religii
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Kapitalizm w Europie czyli raz jeszcze o sile sprawczej religii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360490655
ISBN: 978-83-6049-065-5
Data: 2009-02-09
24.33  28.35  4.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kapitalizm w Europie czyli raz jeszcze o sile sprawczej religii - Wojciech Pawnik - opis książki:

Wojciech Pawnik doktor socjologii, absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracownik Wydziału Zarządzania AGH. Jego zainteresowania obejmują zagadnienia socjologii ekonomii, socjologii religii oraz socjologii organizacji. Od roku 1989 aktywny członek Oddziału Krakowskiego PTS. Członek Rady Naukowej "Przeglądu Socjologii Jakościowej". Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych. W wolnych chwilach tropi ślady ciągłości tradycji kulturowej i samotnie przemierza leśne oraz górskie szlaki.

W pracy podjęto problemy dyskutowane wielokrotnie w poważnej literaturze naukowej. Związki między rozwojem kapitalizmu i dziedzictwem etyki protestanckiej podejmowane były, wśród wielu innych, jeszcze przez Maxa Webera. Dlatego, między innymi, nie jest rzeczą łatwą przedstawić w tej długiej i wielowątkowej debacie nowe wątki i argumenty. Praca W. Pawnika jest w znacznym zakresie nawiązaniem do tej wieloaspektowej debaty. [...] Wpisuje się w istotne dyskusje nad kierunkami przemian współczesnych społeczeństw i nad czynnikami sprawczymi tych przemian.
Z recenzji prof. Grzegorza Babińskiego Wartości tej książki upatruję w kilku aspektach: w odniesieniach jej Autora do bogatej wiedzy historycznej dotyczącej relacji między religią i ekonomią; w gruntownych analizach interdyscyplinarnych tych zależności; w przejrzystych założeniach metodologicznych badań Autora i samej jego publikacji. Dodatkowo książka ta ma ważny walor dydaktyczny, będzie więc potrzebna studentom wielu dyscyplin humanistycznych i ekonomicznych, jak i religioznawczych, w tym również teologom.
Z recenzji prof. Józefa Baniaka

Książka „Kapitalizm w Europie czyli raz jeszcze o sile sprawczej religii” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos.

Książka posiada 176 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kapitalizm w Europie czyli raz jeszcze o sile sprawczej religii"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pięć Ksiąg Wiary - okładka książki
Pięć Ksiąg Wiary Jeszajahu Leibowic
Produkty podobne: