pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

John Lydon. Gniew jest energią. Moje życie bez cenzury

Autor książki:

John Lydon

Dane szczegółowe:
Wydawca: IN ROCK
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 624 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788364373268
ISBN: 978-83-6437-326-8
Data: 2015-11-17
42.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Legendarny frontman Sex Pistols i Public Image Ltd opowiada historię swojego życia i kariery. Bez ściemy, bez pomijania najbardziej szokujących faktów, bez oszczędzania siebie i swoich współpracowników.

John Lydon to ikona rocka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury. Jako Johnny Rotten był w drugiej połowie lat siedemdziesiątych wokalistą i autorem tekstów Sex Pistols, jednej z najsłynniejszych i najbardziej inspirujących grup świata. A także najbardziej wojowniczych i niepokornych. Do tego stopnia, że brytyjscy parlamentarzyści zastanawiali się, czy w swoich utworach, takich jak "Anarchy In The UK" i "God Save The Queen", nie naruszyła ustaleń Aktu Zdrady, za co do dziś grozi na Wyspach kara śmierci. Ale nie udało się zamknąć jej ust, a pod jej wpływem powstały setki zespołów punkrockowych, Lydon zaś stał się duchowym przewodnikiem pokolenia domagającego się zmiany.

Po rozstaniu z Pistolsami John Lydon założył w 1978 roku kolejną grupę, Public Image Ltd (Pi L), z którą od lat manifestuje nieustającą potrzebę ciągłego określania się na nowo. Od samego początku przełamuje z nią wszelkie konwencje, ale mimo nowatorskiego, absolutnie niekomercyjnego charakteru muzyki, którą z nią tworzy, wiele jej utworów, takich jak "Rise", "This Is Not A Love Song" czy "Disappointed", zyskało rangę pokoleniowych hymnów. Lydon znalazł też czas na udział w pionierskich nagraniach hiphopowych i muzyki dance, firmowanych z artystami tej miary co Afrika Bambaataa czy duet Leftfield. W latach dziewięćdziesiątych rozszerzył swoje zainteresowania na inne media, m.in. był gospodarzem programu "Rotten TV" w telewizji VH1, ale na wszystkim, co robił, odciskał piętno swej niepokornej osobowości.

Książka "Gniew jest energią" potwierdza, że John Lydon, który wraz z Sex Pistols i Pi L kilkakrotnie wystąpił w ostatnich latach w Polsce, jest nie tylko charyzmatyczną postacią kultury popularnej, ale też jej szczerym do bólu, zjadliwym i dowcipnym komentatorem. Na kilkuset stronach - na których znalazło się wiele niepublikowanych dotąd zdjęć - opowiada o swoim barwnym życiu od samych początków, kiedy jako chorowite dziecko irlandzkich imigrantów dorastał w powojennym Londynie, aż do lat ostatnich, kiedy znalazł azyl w słonecznej Kalifornii u boku ukochanej żony Nory. Jak napisał jeden z krytyków, "Gniew jest energią" to niezwykła lektura: od pierwszej strony do ostatniej intrygująca, prowokująca, wciągająca.

Książka "John Lydon. Gniew jest energią. Moje życie bez cenzury" - John Lydon - oprawa miękka - Wydawnictwo IN ROCK. Książka posiada 624 stron i została wydana w 2015 r. Cena 42.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.