pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - The Beatles. Jedyna autoryzowana
The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia 34.51 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zrozumieć Feliksa
Zrozumieć Feliksa 31.67 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Św. Rafał Kalinowski. Biografia
Św. Rafał Kalinowski. Biografia 32.08 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
John le Carre. Biografia
książka:

John le Carre. Biografia

autor:

Adam Sisman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 838 s.
Wymiar: 145x215 mm
EAN: 9788379996674
ISBN: 978-83-7999-667-4
Data: 2016-06-07
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

John le Carre. Biografia - Adam Sisman - opis książki:

Jestem kłamcą. Urodziłem się po to, by kłamać. Kształcono mnie na kłamcę i szkolono mnie na kłamcę w środowisku, które kłamaniem zarabia na życie. Kłamstwo praktykuję również jako pisarz.

John le Carré
Choć minęło już ponad pół wieku od chwili, kiedy powieść Z przejmującego zimna uczyniła z Johna le Carrégo światowej sławy autora, skrywający się pod tym pseudonimem David Cornwell wciąż pozostaje postacią enigmatyczną.

Niezwykle wnikliwa i odkrywcza biografia napisana przez Adama Sismana wydobywa "z przejmującego zimna" człowieka, którego życiorys jest równie skomplikowany, pogmatwany i naznaczony zdradami, jak fabuły jego powieści. Było to możliwe dzięki rozmowom przeprowadzonym z samym Cornwellem oraz z najważniejszymi osobami w jego życiu - krewnymi, wrogami, dawnymi współpracownikami z wywiadu i byłymi kochankami - oraz dzięki dostępowi do materiałów archiwalnych pisarza, a także wykorzystaniu niepublikowanych wcześniej fotografii.

Analizując samotne dzieciństwo pisarza, Sisman odkrywa genezę wiecznie powracającego w prozie le Carrégo motywu miłości i porzucenia. Gdy autor miał pięć lat opuściła go matka, a potem, przez szesnaście kolejnych, "pozbawionych czułości lat" zajmował się nim ojciec. Był to czarujący i pełen energii mężczyzna, ale nałogowy uwodziciel i oszust, który chował w krzakach swoje Bentleye, gdy na jego progu pojawiali się komornicy. "Kompletnie nieobliczalny człowiek, który jedną rękę kładł ci na ramieniu, a drugą wsuwał do kieszeni, i oba gesty były równie szczere".

Przyglądając się dorosłemu życiu Cornwella - czasom werbunku i pracy dla MI5 i MI6, małżeństwa i życia rodzinnego aż do eksplozji kariery pisarskiej - Sisman zastanawia się nad samą ideą działalności wywiadowczej, podchodząc do problemu z czysto ludzkiej perspektywy. Zadaje pytanie o to, do jakiego stopnia można zaakceptować zdradę, jeżeli w zamian otrzymuje się miłość; pisze również o niegasnącej potrzebie wybaczania, zwłaszcza samemu sobie.

Książka „John le Carre. Biografia” - oprawa twarda - Wydawnictwo Sonia Draga.

Książka posiada 838 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "John le Carre. Biografia"
Adam Sisman - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nikola Tesla. Władca piorunów - okładka książki
Nikola Tesla. Władca piorunów Przemysław Słowinski, Krzysztof K. Słowinski