pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Joanna dArc. Jej historia

Autor książki:

Helen Castor

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASTRA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788366625266
ISBN: 978-83-6662-526-6
Data: 2021-05-04
35.10  49.99  14.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Losy jednej z najbardziej wyrazistych kobiet średniowiecza przedstawiono tak, jak jeszcze nikt o nich nie pisał. Helen Castor w swojej książce w nowatorski sposób prezentuje poruszające życie Joanny d Arc. Zamiast ikony, widzimy energiczną, młodą kobietę, która walczyła z Anglikami i miała odwagę zająć własne stanowisko w krwawej wojnie domowej, która wyniszczała piętnastowieczną Francję.

Oto niezwykła prawda ukryta za legendą o Dziewicy Orleańskiej - prostej, wiejskiej dziewczyny, która usłyszała głos Boga i jako nastoletnia wojowniczka poprowadziła swoją armię do zwycięstwa w epoce, w której uważano, że kobiety nie są zdolne do walki. Za swoje dokonania i poglądy została spalona na stosie, a pięćset lat później ogłoszna świętą.

Nowa, przejmująca opowieść barwnie przedstawia Joannę i świat, w którym żyła. Helen Castor wprowadza nas w sam środek akcji, ów burzliwy moment w dziejach Francji, w którym nikt - ani Joanna, ani ludzie, wśród których żyła, ani książęta, biskupi, żołnierze czy wieśniacy - nie wiedział, jaki los czeka ich kraj.

Helen Castor jest historykiem mediewistą, członkinią Sideny Sussex College w Cambridge, a od 2017 roku także Royal Society of Literature. Jej pierwsza książka, Blood & Roses, biografia piętnastowiecznego rodu Pastonów, była nominowana do nagrody Samuela Johnsona w 2005 roku i zdobyła nagrodę Beatrice White w roku 2006. Na podstawie jej drugiej książki, She-Wolves (Wilczyce. Kobiety, które rządziły Anglią, Wydawnictwo Astra 2015) telewizja BBC wyprodukowała serial. W 2018 roku ukazała się kolejna książka jej autorstwa, Elizabeth I (Penguin Monarchs): A Study in Insecurity.

Książka "Joanna dArc. Jej historia" - Helen Castor - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ASTRA. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2021 r. Cena 35.10 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Helen Castor - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka. - okładka książki

Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka. Jak stałam się...

Joanna Jędrzejczyk, Przemysław Osiak
Córki Spartakusa. Seria: Historia - okładka książki

Córki Spartakusa. Seria: Historia i ludzie

Bogumił Liszewski, Ewa Liszewska
Karuzela z Madonnami - okładka książki

Karuzela z Madonnami

Tomasz Raczek