pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pustynny snajper czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Autor książki:

Ed Nash

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 132x202 mm
EAN: 9788380624771
ISBN: 978-83-8062-477-1
Data: 2019-03-12
28.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pustynny snajper to jedno z najbardziej wciągających świadectw konfliktu z ISIS.

Jestem zdumiony, gdy ludzie mnie pytają, dlaczego poszedłem walczyć z Państwem Islamskim. Jak będąc przy zdrowych zmysłach, można nie przeciwstawić się takiemu złu? - Ed Nash
Co sprawiło, że zwykły Anglik bez doświadczenia ani nawet przeszkolenia wojskowego wyruszył w daleką podróż, by walczyć w jednym z najokrutniejszych konfliktów na świecie?
Pustynny snajper to na wskroś szczera opowieść człowieka, który postanowił pomagać ludziom jako wolontariusz i stał się z czasem doświadczonym żołnierzem, snajperem pełniącym służbę na pierwszej linii walki z najgorszymi demonami naszych czasów.

Ed Nash pracował z uchodźcami w Birmie, gdy po raz pierwszy usłyszał o zbrodniach popełnianych w Syrii i Iraku w imię ustanowionego właśnie "kalifatu". W lipcu 2015 roku zaryzykował wyprawę przez północny Irak i Syrię, aby dołączyć do kurdyjskich partyzantów usiłujących powstrzymać postępy Państwa Islamskiego.

Nash wnikliwie i ze swadą kreśli obraz tej wojny: zawzięte walki, trudną służbę kurdyjskich żołnierzy, nieszczęścia spadające na ludność cywilną, nieustanną groźbę zamachów bombowych. Odmalowuje też jednak dobre i piękne chwile zdarzające się między jedną a drugą rzezią.

Książka "Pustynny snajper czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS" - Ed Nash - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.08 zł. Zapraszamy na zakupy!